Zagraniczne

Wydarzenia

ponad rok temu  04.01.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Valeo na targach CES 2022 w Las Vegas

Aż pięć głównych innowacji Valeo dla czystszej, bezpieczniejszej, bardziej autonomicznej i lepiej połączonej mobilności zostanie zaprezentowanych na targach CES 2022 w Las Vegas.

Firma zapowiada sporo nowości na czas nadchodzących targów technologicznych CES, które odbędą się w Las Vegas w dniach 5-8 stycznia 2022 roku. Jako światowy lider w dziedzinie elektryfikacji pojazdów, Valeo opracowało technologie od małych pojazdów miejskich po samochody klasy premium o wysokich osiągach, takie jak Mercedes-Benz EQS, który będzie prezentowany na stoisku Valeo. Flagowy pojazd z gamy zelektryfikowanych samochodów niemieckiego producenta jest w całości napędzany przez system eAutomotive firmy Valeo-Siemens. Elektryczny układ napędowy składa się z dwóch silników (tylna oś eAxle dostarcza 300 kW mocy, przednia oś 170 kW), falownika (mózg systemu) oraz reduktora (odpowiednik skrzyni biegów).

Na targach CES 2022 Valeo zaprezentuje całkowicie elektryczny motocykl 48V. Ciekawie zapowiada się prezentacja systemów ADAS, a zwłaszcza LiDAR-u trzeciej generacji, który trafi na rynek w 2024 roku. Dzięki systemowi opartemu na laserze, ten skaner LiDAR może wykrywać obiekty niewidoczne dla ludzkiego oka, kamer i radarów, znajdujące się w odległości ponad 200 metrów. Oprócz tego czujnika dalekiego zasięgu, Valeo pokaże nowo opracowany LiDAR bliskiego pola pojazdu. Valeo NFL (Near Field LiDAR) będzie miał swoją światową premierę na targach CES 2022. Innowacja ta, zastosowana w autonomicznych pojazdach, tworzy wokół nich "bańkę" bezpieczeństwa. Gdy tylko pojazd ruszy, może wyświetlić 360-stopniową wizję swojego otoczenia. W wysoce zautomatyzowanym samochodzie zapewnia widzenie peryferyjne, eliminując martwe pola. Na stoisku nie zabraknie też wysokowydajnych filtrów kabinowych. Te blokują 96% alergenów i 99,4% wirusów.

Fot. Valeo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony