Zagraniczne

Wydarzenia

6 miesięcy temu  11.01.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Wyświetlacz w krysztale Swarovskiego nagrodzony na CES 2024

Continental prezentuje swój wyświetlacz Crystal Center Display na targach Consumer Electronics Show 2024. Symbioza najwyższej jakości kryształu i najnowocześniejszej technologii wyświetlania otwiera zupełnie nowe możliwości integracji minimalistycznego luksusu samochodowych kokpitów klasy premium.

10-calowy wyświetlacz bazuje na najnowszej technologii microLED, która zapewnia niespotykany dotąd poziom jasności i kontrastu. Generujący obraz panel microLED zawieszony jest w artystycznie skomponowanej kryształowej obudowie, tworząc iluzję, że wyświetlana treść „unosi się w powietrzu”. Unikalne połączenie wyświetlacza samochodowego i prawdziwego kryształu zostało opracowane we współpracy z firmą Swarovski Mobility. Dzięki temu rozwiązaniu firma Continental została uhonorowana nagrodą CES Innovation Award Honoree za wybitny projekt produktu.

- Z Crystal Center Display jako kluczowym komponentem, chcemy zrewolucjonizować świat projektowania wnętrz i stworzyć innowacyjną jednostkę centralną dla pojazdów klasy premium przyszłości – taką, która przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Odchodzimy od prostego wyświetlania informacji i przenosimy je na poziom wysoce spersonalizowanego doświadczenia użytkownika - mówi dr Boris Mergell, Head of the User Experience (UX) w Continental.

Centralny punkt wnętrza pojazdu

Trójwymiarowa forma kryształu przyciąga wzrok dzięki unikalnemu szlifowi fasetowemu opracowanemu przez Swarovski Mobility i podkreśla elegancki wygląd wyświetlacza Crystal Center Display. Unikatowy układ centralnego wyświetlacza informacyjnego daje projektantom motoryzacyjnym ekscytujące nowe sposoby interpretacji minimalistycznej estetyki we wnętrzach luksusowych samochodów.

Crystal Center Display, jako kluczowy element sterujący, jest sercem koncepcji obsługi i odtwarzania informacji. Jego innowacyjna konstrukcja zaciera granice między technologią a intuicyjną interakcją, ponieważ półprzezroczysty i „unoszący się w powietrzu” wyświetlacz ożywia wirtualne systemy wspomagania w samochodzie w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie stworzono. Dzięki temu interakcja między człowiekiem a pojazdem (tzw. interfejs człowiek-maszyna) staje się sercem emocjonalnego doświadczenia marki.

Współpraca ze Swarovski Mobility

Aby urzeczywistnić to unikalne połączenie technologii i estetyki, Continental nawiązał współpracę ze Swarovski Mobility. Pozwoli to obu firmom połączyć swoje zasoby i wykorzystać wiedzę specjalistyczną do stworzenia produktu, który otwiera nowe możliwości zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii. Szczególny nacisk położono na wolumetryczny panel kryształowy, który charakteryzuje się charakterystycznym fasetowaniem stworzonym przy użyciu specjalnych technik szlifowania. Ekspertom z tradycyjnej austriackiej firmy udało się stworzyć delikatną, ale niezwykle wytrzymałą obudowę kryształu, która spełnia wyzwania optyczne i techniczne związane z użytkowaniem w pojazdach. Przyciemniany kryształowy element, imponujący swoim przezroczystym wyglądem, pozwala kierowcy i pasażerom dostrzec umieszczoną bezpośrednio za nim konsolę środkową. Elegancki wygląd podkreśla unikalny charakter i design.

Technologia wyświetlania microLED

Szczególnym wyzwaniem, przed którym stanęli inżynierowie Continental, było wyświetlenie ekranu na przyciemnianym kryształowym panelu i połączenie wszystkiego w jednolitą całość. Stwarza to iluzję, że wyświetlana treść „unosi się swobodnie w krysztale”. Aby to osiągnąć, wyświetlacz Crystal Center Display wykorzystuje zaawansowaną technologię microLED. Wyświetlacze microLED posiadają samoświecące piksele i oferują znacznie większą jasność oraz lepszy kontrast niż porównywalne technologie. Dzięki technologii ekranów nowej generacji wbudowanej w wyświetlacz Crystal Center Display, Continental toruje drogę dla nowych, ekscytujących koncepcji luksusowych wnętrz, które mogą zdefiniować samochody przyszłości.

Nagroda CES 2024 Innovation Award

Symbioza najwyższej jakości kryształu i najnowocześniejszej technologii wyświetlania była wielkim zaskoczeniem, gdy Crystal Center Display zadebiutował na targach Consumer Electronics Show (CES) 2024 w Las Vegas. To pierwsze na świecie rozwiązanie firmy technologicznej Continental znalazło się na liście laureatów nagrody CES 2024 Innovation Award w kategorii „technologia pojazdów i zaawansowana mobilność”. Jury było pod wrażeniem innowacyjnego oraz minimalistycznego designu w połączeniu z parametrami technicznymi wyświetlacza.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony