ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Części i regeneracja

Części i regeneracja

3 miesiące temu  08.07.2019, ~ Administrator   

10-lecie świec zapłonowych DENSO TT
Strona 1 z 2

DENSO świętuje 10-lecie świec zapłonowych Twin Tip (TT). Są one dostępne w wersji niklowej oraz irydowej i zapewniają obecnie 87% pokrycie parku pojazdów w Europie. Od czasu wprowadzenia niklowej świecy TT w 2009 r. oraz świecy Iridium TT w 2015 r., ich zakres zastosowań stale się powiększa, a udział świec TT w rynku wzrastał w ciągu ostatnich sześciu lat o 25% rok do roku.

Poniżej informacja prasowa Denso poświęcona produktom TT

DENSO wyznacza standardy technologii świec zapłonowych od 1959 roku. Firma od dawna koncentruje się na dostarczaniu świec zapłonowych jakości OE na rynek wtórny, a wszystkie typoszeregi świec zapłonowych są opracowywane i produkowane we własnych fabrykach, które posiadają certyfikaty QS 9000 oraz ISO 9000.

Świece zapłonowe muszą działać w trudnych warunkach, wytrzymując bardzo wysokie temperatury, wysokie ciśnienie, duże prędkości obrotowe silnika i jego obciążenie. Aby zapewnić wyjątkową wydajność świec, DENSO produkuje szereg świec zapłonowych z elektrodami wykonanymi z materiałów, które znacząco zmniejszają ich zużycie. Zastosowanie zaawansowanej technologii, takiej jak Twin Tip DENSO, zapewnia jeszcze większą wydajność na dłuższy czas.

Niklowe świece zapłonowe TT, wprowadzone na rynek w 2009 roku, powstały w oparciu o inną technologię – Super Ignition Plug (SIP) – która jest najbardziej zaawansowaną technologią świec zapłonowych dostępną na rynku, zazwyczaj wykorzystywaną w silnikach premium o specyficznych wymaganiach dotyczących emisji i wydajności.

Elektrody większości zwykłych świec niklowych to dwie duże, płaskie powierzchnie, które mogą ograniczać rozprzestrzenianie się płomienia. Opatentowana przez DENSO niklowa świeca zapłonowa TT posiada elektrodę środkową wykonaną ze stopu niklowego i wysuniętą elektrodę masy o zmniejszonej średnicy 1,5 mm. Mniejsza średnica elektrody oznacza mniejsze wymagane napięcie zapłonowe potrzebne do uruchomienia silnika oraz niezawodny rozruch nawet w niskiej temperaturze otoczenia. Niklowe świece zapłonowe DENSO TT zapewniają wydajność zbliżoną do świec platynowych w cenie standardowych świec niklowych.

Dzięki opracowaniu świec zapłonowych wykorzystujących bardziej wydajną technologię niż ta stosowana w produktach OE, możliwe było skonsolidowanie wielu numerów części i zapewnienie klientom rynku wtórnego mniejszego portfolio o szerszym zastosowaniu. Obecnie linia świec zapłonowych TT ma zastosowanie w wielu markach i modelach pojazdów, zapewniając mechanikom dostęp do świec zapłonowych, które często przewyższają wydajnością alternatywne świece OE.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony