Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

5 miesięcy temu  13.02.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Bendix czerpie ze specjalistycznej wiedzy TMD Friction

Bezkompromisowa jakość materiałów i precyzyjne dopasowanie do zaawansowanych układów hamulcowych. Tak w skrócie można scharakteryzować markę Bendix, która uzupełnia segment marek najwyższej jakości w portfolio TMD Fricition. Oferta Bendix zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych w Europie.

W branży motoryzacyjnej niewiele jest marek, które mogą pochwalić się doświadczeniem liczącym 100 lub więcej lat. Bendix należy do tego elitarnego grona. Marka została założona w 1924 roku jako producent i dostawca mechanicznych szczęk hamulcowych dla koncernu General Motors. Od tego czasu cieszy się reputacją niezawodnego producenta części wysokiej klasy.

Od początku istnienia, Bendix pomyślnie rozwijał różne rozwiązania hamulcowe stosowane w motoryzacji, ale także lotnictwie. Należą do nich układy wspomagania hamowania i wspomagania kierownicy. Inżynierowie marki mogą pochwalić się również wprowadzeniem do użytku pierwszego na świecie systemu ABS, który dostępny był w Chryslerze Imperial z 1971 roku, oraz opracowaniem zestawów szczęk hamulcowych.

Know-how TMD Friction

Obecnie, przy wsparciu TMD Friction, wiodącego światowego dostawcy wysokiej jakości materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej, Bendix przeszedł transformację, pozwalającą dopasować asortyment do wymagań współczesnego rynku. Dzięki produkcyjnemu know-how TMD Friction, Bendix stał się globalną marką z szerokim portfolio innowacyjnych, wysokiej jakości produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i użytkowych, również z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Bendix czerpie z rozległej, specjalistycznej wiedzy TMD Friction i globalnych doświadczeń tej firmy. Produkty marki z niebieskim logo to efekt badań i rygorystycznych testów, typowych dla TMD. Mieszanki cierne Bendix powstają z nawet 43 składników, dzięki czemu są precyzyjnie dopasowane do danego pojazdu. Jednocześnie 99% z nich nie zawiera szkodliwych dla środowiska miedzi i antymonu. Jak pokazują testy, produkty Bendix z nawiązką spełniają wymagania branżowej normy ECE-R90.

Ponad 2600 referencji tarcz i klocków hamulcowych Bendix

Asortyment marki Bendix zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych na rynku europejskim. Dostępnych jest między innymi 1300 referencji klocków hamulcowych oraz tyle samo referencji tarcz hamulcowych. Oprócz tego Bendix oferuje bębny hamulcowe (170 referencji), szczęki hamulcowe (320 referencji), zestawy szczęk i bębnów (200 referencji), czujniki ABS (350 referencji) i czujniki zużycia (180 referencji). Szybkie znalezienie odpowiedniej części ułatwiają aplikacja i katalog online Bendix Brakebook. Wszystkie produkty są dostarczane z niezbędnym do instalacji osprzętem.

Fot. Bendix

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony