Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Artykuł sponsorowany

miesiąc temu  02.03.2020, ~ Administrator   

Bezpieczeństwo na drodze. Wygoda w warsztacie

Precyzyjnie dopasowane rozwiązania naprawcze Schaeffler są dostosowane do każdego scenariusza naprawy, zapewniają przy tym wyjątkowe bezpieczeństwo i jakość dla warsztatu. Fot. Schaeffler

Strona 1 z 4

Szybkie przyspieszanie i hamowanie, nierówności, dziury w nawierzchni, ciasne zakręty, obfite opady deszczu, śnieg, żwir, kostka brukowa i piasek – to wszystko, co musi skompensować zawieszenie. W skrajnych przypadkach w ciągu ułamków sekund.. Jednocześnie utrzymując pojazd bezpiecznie na drodze, najlepiej bez wpływu na komfort kierowcy. Wymaga to eksperckiej wiedzy na temat całości systemu podwozia, aby zapewnić bezpieczne i pewne prowadzenie, a także by zaprojektować komponenty, które pomogą zredukować zużycie paliwa i emisję spalin.

Z marką FAG Schaeffler jest specjalistą w tej dziedzinie. Wysokiej jakości produkty FAG są znane na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o pojedyncze części czy kompletne rozwiązania naprawcze – dzięki ofercie FAG Schaeffler oferuje niezrównane pokrycie rynku w zakresie wydajnych, wysokiej jakości napraw podwozi.

Podwozie z precyzyjnie dostrojonymi do współpracy pojedynczymi podzespołami gwarantuje, że samochód prowadzi się bezpiecznie na wszystkich rodzajach dróg. Kompensuje ono ciągle zmieniające się warunki zewnętrzne spowodowane zmianą nawierzchni czy czynników środowiskowych, takich jak woda, sól, brud i wysoka temperatura. Dzięki temu podwozie zapewnia komfort, bezpieczeństwo i optymalną dynamikę w każdej sytuacji. Warunki pracy i czynniki środowiskowe wpływają na zużycie elementów podwozia – części zawieszenia, układu kierowniczego lub tłumienia. Zużycie koliduje z precyzyjnie działającym systemem i niekorzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa jazdy, co prowadzi do spadku komfortu i dynamiki jazdy. Dzięki marce FAG Schaeffler jest ekspertem w zakresie całego systemu podwozi.

Jako partner wiodących producentów motoryzacyjnych, firma pracuje obecnie nad rozwiązaniami przyszłości – nad elementami układu kierowniczego, łożyskami kół, elementami przeniesienia napędu, systemami tłumienia pojazdów dla zwiększenia bezpieczeństwa i dynamiki jazdy.

Dzięki częściom do układu kierowniczego i zawieszenia Schaeffler pokrywa około 90 procent zapotrzebowania na europejskim rynku części zamiennych do profesjonalnych napraw podwozi. Asortyment na rynku wtórnym obejmuje ponad 4500 części - w tym wahacze, drążki kierownicze, stabilizatory, sworznie wahaczy i łączniki stabilizatorów.

Ta wiedza techniczna jest nieustannie pogłębiana od kilku dziesięcioleci. Przykładem są łożyska kulkowe i walcowe. W 1883 roku FAG wynalazł maszynę do produkcji kulek łożyskowych, kładąc przy tym kamień węgielny pod produkcję łożysk kulkowych na skalę przemysłową.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony