ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

temat miesiąca

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  12.01.2018, ~ Administrator   

BILSTEIN niezmiennie dba o mechaników i kierowców
Strona 1 z 2

Dzięki wprowadzeniu w 2017 roku kolejnych referencji, z oferty BILSTEIN mogą skorzystać właściciele ponad 700 różnych wariantów i wersji samochodów osobowych i dostawczych. BILSTEIN odpowiada również na oczekiwania mechaników i efektywnie dba o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Każdego roku katalog BILSTEIN powiększa się o kilkaset nowych referencji do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Wśród nich są zarówno amortyzatory, sprężyny i elementy mocujące, jak i miechy pneumatyczne oraz przeznaczone do nich sprężarki. Podstawowa oferta podzielona jest na dwie części - Replacement, czyli produkty będące odpowiednikami oryginalnych części oraz Performance, to z kolei referencje o zmienionych parametrach, które pozwalają na modyfikację fabrycznego zawieszenia.

„BILSTEIN powstał jeszcze w XIX wieku, jednak projektowaniem i produkcją elementów zawieszenia zajmuje się 1957 roku. Od samego początku głównym motywem tej działalności jest dostarczenie kompleksowej oferty do konkretnego modelu samochodu. Dlatego jego właściciel może skorzystać nie tylko z zamienników o jakości z pierwszego montażu, ale i alternatywnych rozwiązań, które zawsze są zgodne z dopuszczeniami konstruktorów pojazdu” - mówi Tomasz Siemek, dyrektor firmy IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - „W stale aktualizowanym katalogu BILSTEIN dostępne są referencje zarówno do nowych na rynku samochodów, jak i modeli produkowany przed laty, ale wciąż jeżdżących po drogach. Nie inaczej będzie w 2018 roku, najważniejsze nowości zostaną zaprezentowane podczas targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem”.

Oficjalna sprzedaż produktów BILSTEIN w Polsce rozpoczęła się wraz z przemianami gospodarczymi na początku lat 90. XX wieku. Od tej pory sukcesywnie powiększany był katalog amortyzatorów, sprężyn i elementów mocujących, ale nigdy nie zaprezentowano w jednym miejscu kompleksowej oferty. Od dłuższego czasu takiego zestawienia oczekiwali pracownicy serwisów i warsztatów. Okazją i miejscem do spełnienia tych postulatów były branżowe targi Inter Cars 2017.

„Osoby zajmujące się zawodowo doradztwem czy wymianą amortyzatorów muszą mieć zapewniony stały dostęp do bieżącej oferty, jak i informacji technicznych. W ubiegłym roku wprowadziliśmy dla nich kilka udogodnień, w tym przebudowany panel wyszukiwania odpowiedniej referencji w naszym e-katalogu. Przygotowaliśmy także listę kontrolną czynności do wykonania podczas serwisowania czy wymiany elementów zawieszenia. Wydana w formie papierowej cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród gości targów Inter Cars, obecnie w postaci cyfrowego dokumentu do wydruku można ją bezpłatnie pobrać z naszej strony internetowej” - dodaje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - „Jednocześnie prowadzone są szkolenia techniczne, których tematyka dobierana jest do potrzeb i oczekiwań mechaników. Coraz częściej dotyczą one zawieszenia pneumatycznego, co oznacza rosnącą w Polsce popularność modeli samochodów zbudowanych na tym rozwiązaniu”.
Tagi: Bilstein,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony