Części i regeneracja

Części i regeneracja

5 miesięcy temu  16.01.2020, ~ Administrator   

Bilstein: sprzęt, szkolenia, motorsport
Strona 1 z 2

BILSTEIN jako czołowy producent amortyzatorów przykłada równą wagę do prowadzenia systematycznych szkoleń mechaników i bezpłatnych kontroli zawieszenia. Swoją pozycję na rynku umacnia też poprzez obecność w sporcie samochodowym, mając przy tym udział w zdobyciu przez Gosię Rdest Wicemistrzostwa w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Odzwierciedleniem rosnącej liczby rejestracji samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Polsce jest rynek części zamiennych. Wśród marek odnotowujących przyrost sprzedaży w tym segmencie jest BILSTEIN. Od lat na wysokim poziomie utrzymuje się gama amortyzatorów Replacement przeznaczona do wymiany fabrycznie montowanych elementów. Z roku na rok zyskuje też seria Performance cechująca się podwyższonymi parametrami użytkowymi. Wśród nich są kompletne zestawy zawieszenia służące do - zgodnego z wytycznymi producenta - tuningu auta.

Za popularnością amortyzatorów BILSTEIN stoi szeroka i różnorodna gama produktów. Dzięki takiej ofercie kierowca zyskuje wybór nawet kilku różnych opcji zawieszenia do swojego samochodu. Wszystko zależy od oczekiwanego efektu i budżetu. Pomijając już aspekt bezpieczeństwa, faktem jest, że polscy kierowcy lubią i dbają o stan techniczny swoich pojazdów. Dowodem na to są wyniki prowadzonej przez nas akcji z mobilnym testerem zawieszenia - mówi Tomasz Siemek, dyrektor IHR Warszawa, przedstawicielstwa producenta amortyzatorów BILSTEIN w Polsce.

W 2019 roku miała miejsce czwarta edycja tej akcji w Polsce. Niezmiennie polega na przeprowadzeniu bezpłatnej kontroli pracy zawieszenia przedniej i tylnej osi w samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Otrzymane wartości obrazują stan techniczny i stopień zużycia. Na blisko trzy tysiące testów, dziewięćdziesiąt trzy procent zakończono wynikiem pozytywnym. Nie daje to jednak podstawy do zaprzestania tych działań. W 2020 roku planowana jest kolejna seria bezpłatnych kontroli zawieszenia w całej Polsce.

Sprawne zawieszenie pojazdu to również zasługa mechaników. Od zasobu ich wiedzy oraz praktycznych umiejętności zależy jakość serwisu, odpowiedni dobór referencji, jak i sama wymiana amortyzatorów. BILSTEIN prowadzi w tym zakresie cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych. Coraz częściej wśród sugerowanych przez warsztaty zagadnień pojawia się zawieszenie pneumatyczne. To opracowane pod koniec lat 90. XX wieku we współpracy z Mercedesem rozwiązane wykorzystywane jest już przez inne marki. Wyposażone w nie modele, za sprawą importu używanych, zyskują na popularności w naszym kraju.

Tagi: Bilstein,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony