ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

temat miesiąca

Nowości produktowe

Części i regeneracja

AKCJA ZIMA

ponad rok temu  01.11.2017, ~ Administrator   

Dobre światła to podstawa [AKCJA ZIMA]

fot. Piotr Łukaszewicz

Szybciej zapadający zmrok, mgła, opady śniegu i deszczu – zima to nie jest najłatwiejszy czas dla kierowców. Warto uświadamiać właścicieli aut, że poza dobrymi oponami powinni zadbać też o wycieraczki i światła.

Jakie żarówki wybrać? Z pewnością warto zwrócić uwagę na produkty gwarantujące dłuższy zasięg wiązki światła i barwę zbliżoną do światła dziennego. Do takiej barwy przyzwyczajone są nasze oczy. Oba te wymogi spełniają żarówki halogenowe Bosma Plus 100%, którym teraz przyjrzymy się nieco bliżej.

Bosma Plus 100% to zwiększony strumień świetlny wysyłany przez reflektor w jego centralnym obszarze nawet o 100%. Zastosowanie szkła kwarcowego z odpowiednim zabarwieniem umożliwia uzyskanie temperatury barwowej o wartości 4300 [K]. W praktyce daje to bardzo skupioną wiązkę światła o dłuższym zasięgu i barwie zbliżonej do światła dziennego, gwarantując dwukrotnie lepsze oświetlenie drogi w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa.

Dla producenta żarówek jednym z głównych celów było stworzenie produktu gwarantującego bezpieczeństwo i komfort jazdy nocą lub w złych warunkach atmosferycznych.

Pręciki oka ludzkiego umożliwiają widzenie przy słabym rozproszonym oświetleniu, po zmroku, nocą, ale odbierany obraz jest czarno-biały i często nieostry. Pręciki są najbardziej czułe na światło niebieskie, dlatego przy projektowaniu samochodowych źródeł światła dąży się do uzyskania odpowiednich temperatur barwowych, by uzyskać jak najlepszą widoczność podczas jazdy nocą. Kompromis w tym przypadku stanowi światło biało-niebieskie, którego temperatura barwowa Tb definiowana jest na poziomie około 4300 K i w przybliżeniu odpowiada światłu dziennemu.

Warto dodać, że Bosma Plus 100% ma homologację E1. Dlaczego warto montować w pojazdach markowe i homologowane żarówki? Odpowie znany w całej Polsce mechanik Adam Klimek. Na poniższym filmie Adam w naprawianym Porsche wymienia stare i wypalone żarówki oświetlenia zewnętrznego. Przy okazji trochę opowiada o źródłach światła.

Początek listopada to dla wielu kierowców początek sezonu zimowego. To dobry czas, by sprawdzić jak żarówki Bosma Plus 100% sprawdzą się w terenie. Jak informowaliśmy, przetestujemy ten produkt. Tak więc już teraz zmieniamy żarówki i ruszamy w trasę. Nasza recenzja już wkrótce.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony