ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  08.03.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Dobry początek roku dla Jenoxa

Ryszard Wasyłyk z firmy Jenox (drugi od lewej) z nagrodą

Chodzieska spółka Jenox Akumulatory początek roku rozpoczęła od zbierania laurów. Producent akumulatorów z Wielkopolski uhonorowany został Diamentem Forbsa i Gazelą Biznesu. Konic lutego przyniósł Rodowy HIT 2017. To dobry start w nowy rok zwłaszcza, że firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów. 

Ostatnie lata w firmie Jenox Akumulatory upłynęły pod znakiem sporych inwestycji zarówno w zakresie infrastruktury, parku maszynowego jak i nowoczesnych technologii produkcyjnych. Wśród nich między innymi nowa linia montażowa, na której  pracę ludzi zastąpiły roboty. Dziś efektem poczynionych inwestycji są zwiększone moce produkcyjne chodzieskiej fabryki i szeroka gama specjalistycznych akumulatorów samochodowych dedykowanych do różnego typu pojazdów.

Zarówno Diament Forbsa  jak i Gazela Biznesu to pokłosie pracy i nakładów jakie włożyliśmy w modernizację naszej fabryki. Obydwa wyróżnienia przyznawane są na podstawie obiektywnych wskaźników ekonomicznych. Widać zatem wyraźnie, że marka Jenox Akumulatory rośnie w siłę i zyskuje na wartości, a produkty sygnowane logo Jenox są coraz chętniej wybierane przez klientów – mówi Marek Bajsert, Prezes Jenox Akumulatory.

W rankingu Forbesa firma Jenox Akumulatory znalazła się na 13 miejscu w Wielkopolsce pośród przedsiębiorstw o przychodach od 50 do 250 mln zł. Jednocześnie w rankingu ogólnopolskim przedsiębiorstwo uplasowało się na 103 pozycji w kraju. Dynamikę rozwoju chodzieskiej fabryki docenił niedawno również Puls Biznesu. Firma Jenox akumulatory znalazła się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017 wśród najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Ostatnia z otrzymanych nagród to "Rodowy HIT 2017", który chodzieska fabryka otrzymała za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. 

Obecnie fabryka Jenox Akumulatory produkuje  blisko milion  akumulatorów rocznie. Przeszło połowa z nich wykorzystywana jest w pojazdach jeżdżących na polskich drogach. Pozostała część samochodowych baterii  dystrybuowane jest niemalże do wszystkich krajów europejskich, a także w inne, często bardzo egzotyczne zakątki świata.

Branża motoryzacyjna stawia przed samochodową baterią coraz to nowe wyzwania. Nieustannie się z nimi mierzymy udoskonalając nasze produkty, a jednocześnie prowadzimy badania nad nowymi typami akumulatorów. Jeszcze w tym roku zamierzamy wprowadzić do oferty dwie zupełnie nowe serie akumulatorów dedykowanych do pojazdów ciężarowych i aut osobowych – mówi Marek Przystałowski, v-ce Prezes i Dyrektor  Techniczny Jenox Akumulatory. 

W chwili obecnej w rodzinie produktów z Chodzieży są cztery serie akumulatorów. W śród nich Jenox  Classic i Gold przeznaczone do aut osobowych, seria Hobby stworzona z myślą o sprzęcie rekreacyjnym oraz dedykowane do aut ciężarowych i specjalistycznych serie Jenox SHD i Jenox SVR.

 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony