ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  19.03.2018, ~ Administrator   

Filtry kabinowe Sogefi: nowe aplikacje już dostępne

Pod brandami Purflux, FRAM® oraz CoopersFiaam, firma Sogefi oferuje dwa typy filtrów chroniących pasażerów pojazdu przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń oraz przykrymi zapachami: filtry przeciwpyłkowe oraz z węglem aktywnym.

Filtry przeciwpyłkowe wychwytują zanieczyszczenia większe niż 40 mikrometrów, w tym kurz, małe cząstki roślinne, pyłki, bakterie, pył z hamulców, pleśnie, tlenki siarki oraz gazy spalinowe.

Niedawno, firma Sogefi wprowadziła na rynek filtr przeciwpyłkowy do samochodów Alfa Romeo Giulia (2.0 - 2.2 JTDM - 2.2D JTDM - 2.9) i Stelvio (2.0 - 2.2D - 2.9). Produkt jest dostępny pod następującymi numerami: Purflux AH519 oraz FRAM® CF12179.

Filtry z węglem aktywnym z kolei zatrzymują wszystkie wymienione wyżej zanieczyszczenia, a dodatkowo zapachy dzięki zaawansowanej, trójwarstwowej strukturze opracowanej przez Sogefi: warstwa aktywna znajdę się pomiędzy dwiema warstwami włókniny. Dodatkowo, filtry z węglem aktywnym redukują w kabinie stężenie szkodliwych gazów mogących powodować bóle głowy oraz kaszel.

Nowością jest także filtr z węglem aktywnym do Porsche 911, Boxster (2.5i - 2.7 - 2.9 - 3.2 - 3.4), Cayman (2.7 - 2.9 - 3.4). Produkt jest dostępny pod następującymi numerami: Purflux AHC527, FRAM® CFA11919 oraz CoopersFiaam PCK8485. Kolejny nowy produkt to filtra kabinowy do następujących zastosowań: Nissan Primastar (1.9 - 2.0 - 2.5 dCi) i Renault Trafic II (1.9 - 2.0 - 2.5 dCi) dostępny jako: Purflux AHC186, FRAM® CFA9934 i CoopersFiaam PCK8154.

W większości przypadków filtry w nowoczesnych samochodach są łatwo dostępne i możliwe do wymiany bez użycia specjalistycznych narzędzi. Im dłużej filtr jest użytkowany tym większa jest akumulacja bakterii wewnątrz pojazdu. Zużyty filtr to także trudniejszy dopływ świeżego powietrza do kabiny. W środowisku miejskim, żywotność filtra kabinowego jest jeszcze niższa szczególnie, gdy pojazd porusza się w korkach z niskimi prędkościami oraz gdy spaliny mogą powodować powstawianie niebezpiecznego efektu tunelowego w przedziale pasażerskim.

Z wyżej wymienionych powodów, konieczna jest wymiana filtra kabinowego podczas dorocznego przeglądu samochodu, razem z innym filtrami które wymagają wymiany. W ten sposób korzysta nie tylko klient końcowy – kierowca, ale również mechanik, który jest w stanie zaoferować i wykonać dodatkową usługę. Gwoli ścisłości – filtry kabinowe znajdują się również na wyposażeniu pojazdów bez systemu klimatyzacji.

Obecnie, dzięki aplikacjom Purflux, FRAM® i CoopersFiaam na urządzenia mobilne Apple & Android, klienci mogą przeglądać rozbudowane portfolio produktów firmy Sogefi, w dowolnym czasie i miejscu. Oprócz katalogów, aplikacja oferuje także dostęp do nowości w ofercie, samouczków wideo oraz newsów.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony