ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  12.01.2018, ~ Administrator   

Firmy z Europy zainteresowane polskim rynkiem
Strona 1 z 2

Konferencja poświęcona branży części zamiennych "Aftermarket Congress" we włoskim Sorento (9-10 listopada 2017), organizowana przez branżowe czasopismo "Parts" - to nie tylko dyskusja o motoryzacji i branży warsztatowej (o czym pisaliśmy TUTAJ), ale też prezentacja firm. Przedstawimy kilku z nich. Dziś obok firm Equal Quality oraz Corim także wizytówka firmy Sogefi, znanej już na polskim rynku.

Equal Quality

W ofercie tego włoskiego producenta i dystrybutora jest aż 55 tysięcy różnych części zamiennych do aut osobowych i ciężarówek. Główne produkty firmy to zderzaki i inne części karoseryjne, reflektory, lusterka, klamki, systemy do elektrycznych szyb, a także elementy zawieszenia (sprężyny gazowe).

- Na stanie naszych magazynów jest blisko pół miliona produktów, dzięki czemu aż 95% zamówień jesteśmy w stanie zrealizować od ręki. Mamy trzy placówki, co znacznie ułatwia i przyspiesza wysyłkę części zamiennych do naszych klientów. Łącznie to ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych – opowiada Antonio Innela z firmy Equal Quality.

Przedstawiciel firmy podkreśla, że produktowi dostarczanemu przez nią zawsze towarzyszy pełna informacja dotycząca czasu, miejsca i techniki jej produkcji. Oferta firmy zintegrowana jest z systemami TecDoc i Solera.

- Nasza inteligenta platforma B2B gwarantuje zamawianie i wysyłkę przesyłek bez pomyłek. Od momentu wyjazdu towaru z naszych magazynów do czasu dostarczenia produktu do klienta jest możłiwość śledzenia przesyłki online. Wcześniej, dokonując zamówienia klienci mogą w czasie rzeczywistym sprawdzić dostępność danego produktu. Logistyka jest naszą mocną stroną. Miesięcznie z sukcesem dostarczamy nawet sto tysięcy produktów – dodaje Antonio Innela.

Wysoka jakość produktów i dogodne ceny to, zdaniem prelegenta, główne atuty oferty Equal Quality. Ze względu na bardzo szerokie portfolio produktów, katalogi firmy są aktualizowane dosłownie codzienne.

Corim

To kolejna firma z Włoch dostarczająca części zamienne, ale specjalizująca się tylko w samochodach ciężarowych, przyczepach i autobusach. Firma jest dystrybutorem części 40 marek, wśród których są tacy potentaci jak Bosch, Mann Filter, Mahle, Sachs, Valeo czy Texa, ale w ofercie firmy są też produkty mniej znanych marek, dających interesujący stosunek jakości do ceny.

- Jesteśmy młodą, ale bardzo dynamicznie rozwijającą się firmą. W naszej ofercie jest 30 tysięcy najróżniejszych części. W magazynie mamy natomiast dostępnych od ręki aż 50 tysięcy produktów, co pozwala na 90% zamówień odpowiedzieć dostawą w ciągu 24 godzin – opowiadał Angelo Spano z Corim.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony