Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  04.11.2015, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Gdzie sprawdzić, czy żarówka jest oryginalna?

Coraz częściej możemy trafić na podróbki żarówek samochodowych. Tymczasem jedynie 9% kierowców wie, w jaki sposób sprawdzić oryginalność źródeł światła, a tylko 6% faktycznie tę oryginalność sprawdza – takie wnioski przynosi najnowsze badanie wykonane na zlecenie OSRAM.

Z badania przeprowadzonego w październiku tego roku przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM (*) wynika, że większość kierowców z ufnością traktuje oferty rynkowe dotyczące żarówek i lamp samochodowych. Kupując żarówki, 87% respondentów zakłada, że kupiło produkty oryginalne. Tymczasem warto wiedzieć, że niestety rozszerza się skala zjawiska obniżania jakości produktów i podszywania się niektórych sprzedawców pod markowych producentów.

- Kiedy decydujemy się na kupno oświetlenia z nieznanego źródła, musimy robić to bardziej świadomie – ostrzega Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w OSRAM. - Nie powinniśmy dać się skusić wyjątkowo niskim cenom i nierynkowym ofertom. A jeśli już z nich skorzystamy, to powinniśmy pamiętać o tym, by sprawdzić nasze zakupy. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że „oszczędność” będzie nas słono kosztować.

Firma OSRAM przygotowała specjalne narzędzia, które pomogą zweryfikować oryginalność produktów.

- Proponujemy klientom dwa rozwiązania, które odnoszą się do lamp ksenonowych – produktów najczęściej podrabianych – informuje Magdalena Bogusz.

- Jednym z nich jest zaawansowany system kodowania produktów – należy jednak zaznaczyć, że dotyczy to jedynie najnowszych lamp, wyprodukowanych po 1 października 2015 roku. Dlatego, aby dać możliwość sprawdzenia lamp, które znalazły się na rynku wcześniej, stworzyliśmy serwis internetowy www.czyoryginal.pl, gdzie na podstawie zdjęć produktu, opakowania i dowodu zakupu, wykonanych np. smartfonem, można uzyskać informację od specjalisty, z jakim produktem mamy do czynienia.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Jeśli mamy wątpliwości, czy na pewno kupiliśmy lampę ksenonową OSRAM, wystarczy wysłać wymaganą dokumentację poprzez formularz na stronie. Po analizie specjalistów szybko otrzymamy wyniki ekspertyzy i informację, czy nasz produkt jest oryginalny. Lampy ksenonowe OSRAM wyprodukowane po 1 października 2015 r. posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Na każdym opakowaniu znajduje się kod, a na lampie dane, które razem tworzą unikalny zestaw informacji, który pozwoli każdemu klientowi zweryfikować oryginalność produktu. Na stronie www.osram.com/trust można uzyskać informację zwrotną od razu po wprowadzeniu wymaganych informacji. Takie rozwiązania powinny odpowiedzieć na potrzeby klientów, bo z badania ARC wynika, że blisko 90% respondentów chciałoby mieć możliwość weryfikacji online oryginalności zakupionych lamp samochodowych.

- Jeśli okaże się, że kupiliśmy produkt nieoryginalny, w ciągu 14 dni możemy zwrócić go do sklepu i zażądać zwrotu pieniędzy – przypomina Magdalena Bogusz. - Warto to zrobić, bo lampy złej jakości mogą zdecydowanie pogorszyć sprawność naszego oświetlenia, a przez to nasze i innych bezpieczeństwo zostanie zagrożone.

Warto też korzystać ze sprawdzonych i wiarygodnych miejsc zakupu. Firma OSRAM przygotowała listę swoich dystrybutorów, można ją znaleźć na www.osram.pl/automoto.

- Chcemy ułatwić naszym klientom znalezienie bezpiecznych miejsc zakupu – wyjaśnia te działania przedstawicielka firmy OSRAM. - Dlatego poza listą dystrybutorów uruchomiliśmy też Program Certyfikowanych Sprzedawców, w którym wskazujemy bezpieczne, sprawdzone przez nas miejsca zakupu w internecie. W ten sposób pomagamy naszym klientom zadbać o właściwe, oryginalne oświetlenie, a przez to także o ich bezpieczeństwo na drodze.

Te działania to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów – jak wynika z badania, dla ponad 2/3 respondentów certyfikat przyznany sprzedawcy przez producenta żarówek samochodowych jest zapewnieniem, że tam można kupić oryginalne produkty.

* Badanie zostało przeprowadzone w październiku 2015 roku przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM na grupie 500 osób w wieku 25 lat i więcej, posiadających prawo jazdy i samochód oraz odpowiedzialnych za zakup części samochodowych.

GALERIA ZDJĘĆ

Gdzie sprawdzić, czy żarówka jest oryginalna?
Gdzie sprawdzić, czy żarówka jest oryginalna?
Gdzie sprawdzić, czy żarówka jest oryginalna?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony