Części i regeneracja

Części i regeneracja

miesiąc temu  03.07.2020, ~ Administrator   

Jak działają podrabiane łożyska? To duży problem i ryzyko
Strona 1 z 2

Podrabianie łożysk stanowi globalny problem, ponieważ wszystkie rynki są podatne na ryzyko zakupu tego typu produktów o niskiej jakości. Firma NSK, jako wiodący producent łożysk klasy premium, skupia się na wyeliminowaniu tego zjawiska, które zagraża bezpieczeństwu użytkowników i ostatecznie sprawia, że klienci zmagają się z ograniczoną niezawodnością i wyższymi kosztami cyklu życia produktów.

Nieustanne dążenie do pozostania konkurencyjnym i rentownym stworzyło kulturę, w której zbyt wiele firm zmuszonych jest podejmować decyzje zakupowe wyłącznie na podstawie ceny jednostkowej danego produktu, ignorując inne czynniki, takie jak całkowity koszt posiadania (TCO) i wydajność. Jednak korzystanie z tzw. okazji często wiąże się ostatecznie z dużo wyższą ceną, a wiele zespołów zakupowych i inżynierów nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i niebezpieczeństw związanych z przyjęciem takiej strategii.

Końcowym rezultatem tego typu działań jest zwykle niezamierzone nabycie i dostawa podrobionych łożysk. Chociaż cena była niższa, w rzeczywistości całkowity koszt zakupu może być znacznie wyższy. Po pierwsze te niskiej jakości podrobione produkty częściej się psują zaraz po wprowadzeniu do użytku, co zwiększa koszty konserwacji i przestojów. Należy również zauważyć, że koszty te praktycznie zawsze przekraczają kwotę zaoszczędzoną na początkowym zakupie.

Pochodzenie podrobionych produktów

Podrobione łożyska pochodzą zwykle z niekontrolowanych źródeł w krajach o niskich kosztach pracy, w których nieuczciwe zakłady używają materiałów niskiej jakości, obrabianych na starzejących się maszynach obsługiwanych przez słabo opłacanych, niewykwalifikowanych pracowników. Łożyska, które są często niewłaściwie obsługiwane i przechowywane, umieszcza się następnie w pudełkach zaprojektowanych tak, aby przypominały oryginalne opakowania producenta, co ma całkowicie ukryć nieautentyczność produktu w celu oszukania zarówno nabywców, jak i użytkowników.

Kupując podrabiane łożyska musimy liczyć się z niejednolitą jakością. Mogą one wytrzymać wystarczająco długo, aby przejść próby przedprodukcyjne, ale ich przedwczesne uszkodzenie w warunkach środowiska fabrycznego wzbudzą podejrzenia co do wydajności maszyny, systemu czy pojazdu, w którym zostały umieszczone. To może zagrozić reputacji marki lub obniżyć sprzedaż.

Wiele firm, które znajdą się w takiej sytuacji i będzie wymagać pomocy, szybko odkryje całkowity brak wsparcia i doradztwa technicznego. Zazwyczaj fałszerze nie mają lokalnych inżynierów ds. aplikacji, którzy mogą odpowiedzieć na pytania, ani nie posiadają żadnych nowoczesnych, dobrze wyposażonych centrów technologicznych, które mogłyby dostarczyć dane testowe, przeprowadzić ocenę wad produktu lub analizę uszkodzeń.

Tagi: NSK,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Andrzej 1 miesiąc temu Jak za każdym razem, reklama pod przykrywką, nudne już to się zrobiło
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony