.

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

4 miesiące temu  06.08.2019, ~ Administrator   

Jak Inter Cars kontroluje części, które sprzedaje?
Strona 1 z 2

Inter Cars posiada własny system kontroli jakości oparty na programowaniu QDA. Badania wdrożeniowe części, zanim włączone zostaną one do oferty dystrybutora, przeprowadzane są w laboratorium Intermeko Europe.

- Firma niedawno zmieniła lokalizację, a w nowym miejscu – z racji większej powierzchni użytkowej – korzysta z jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie stanowisk badawczych - informuje Inter Cars. Laboratorium powstało w 2005 roku i właśnie w nim wykonywane są badania części producentów, którzy pragną zostać dostawcami Inter Cars. Zanim trafią one na rynek zostają sprawdzone pod kątem wszelkich norm i wymagań technicznych opracowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Próbki poddane zostają szczegółowym badaniom zgodnym z najwyższymi standardami. Wszystkie części przechodzą wielokrotne testy i badane są pod każdym możliwym kątem, tak, aby finalny produkt był przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika, ale też spełniał bardzo rygorystyczne normy techniczne.

Intermeko bada potencjalnych przyszłych dostawców Inter Cars, ale prowadzi także wyrywkowe kontrole jakości wobec tych podmiotów, które już prowadzą sprzedaż u dystrybutora. Ma to na celu zapewnienie ciągłości w dostarczaniu najwyższej klasy produktów oraz ich weryfikację zgodną z wytycznymi i oczekiwaniami użytkowników. Laboratorium prowadzi także badania reklamacyjne, zgłaszane przez indywidualnych klientów – wówczas prowadzona jest szczegółowa analiza, mająca na celu wyjaśnienie dlaczego dana część spisywała się inaczej, niż zakładano na początku jej eksploatacji.

Intermeko to przede wszystkim przestrzeń, w której wykonywane są badania części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych, ale też i innych elementów. Do najważniejszych zadań laboratorium należą badania materiałowe, mające wykazać z jakich elementów wykonany jest dany przedmiot. W tym celu spółka korzysta z zestawu zaawansowanych technologicznie przyrządów, m.in. spektometrów, dzięki którym może identyfikować czy dany komponent wykonany z jest z materiałów odpowiedniego gatunku i czy jest zgodny z tym, co deklaruje dostawca. Pod tym też kątem w Intermeko wykonywane są również kontrole jakości – firma jest bramką weryfikującą jakość części dostępnych w Inter Cars. Musi być ona na odpowiednio wysokim poziomie, a wszystkie – bez wyjątku – części muszą służyć podniesieniu bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Tagi: Inter Cars,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony