Części i regeneracja

nie przegap

Części i regeneracja

9 miesięcy temu  22.08.2017, ~ Administrator   

 Lista kontrolna dla mechaników zajmujących się zawieszeniem [DO POBRANIA]

Wrześniowe targi Inter Cars będą okazją do zaprezentowania pełnej oferty amortyzatorów BILSTEIN. Jej uzupełnieniem będzie „Lista kontrolna” czynności, które mechanik powinien wykonać podczas wymiany amortyzatorów.

BILSTEIN to nie tylko amortyzatory, ale również elementy ich mocowania, sprężyny, moduły pneumatyczne i kompresory oraz kompletne zestawy zawieszenia. Tworzona systematycznie oferta obejmuje kilka tysięcy referencji przeznaczonych zarówno do produkowanych współcześnie samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych, jak i starszych modeli, w tym uznawanych dziś za youngtimery i klasyki. Przy odnalezieniu odpowiedniej pozycji pomaga dostępny na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl e-katalog. Pomimo to, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem…

„Nasza firma prowadzi cykliczne szkolenia dla pracowników warsztatów, podczas których uczymy oceny stanu technicznego zawieszenia, czy odpowiedniego doboru referencji. Zwracamy również uwagę na sprawdzenie elementów mocujących i sprężyn, których uszkodzenia mogą zniweczyć wymianę amortyzatorów na nowe” - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - „Wydawać by się mogło, że lista czynności do wykonania nie jest długa, a przez to łatwa do zapamiętania. Z zajęć praktycznych wynika jednak, że nawet najbardziej doświadczony mechanik - jak każdy człowiek - ma prawo popełnić błąd wynikający z rutyny działania”.

Takim sytuacjom można jednak zapobiec, korzystając z listy kontrolnej, na której wyszczególniono wszystkie czynności do wykonania. Z takich „ściągawek” korzystają między innymi piloci współczesnych samolotów pasażerskich podczas procedur startów i lądowań.

Przygotowana przez specjalistów BILSTEIN „Lista kontrolna” obejmuje 19. pozycji, obejmujących czynności od jazdy próbnej przed wykonaniem usługi, poprzez wymianę elementu zawieszenia po końcową kontrolę ustawienia świateł.

Arkusze z „Listą kontrolną” w formie plików pdf do samodzielnego wydruku można bezpłatnie i bez ograniczeń pobrać na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl. Wydrukowane arkusze będą również bezpłatnie dostępne na stoisku BILSTEIN (hala C, stoisko 305) podczas 16. edycji targów Inter Cars (22-24 września 2017).

Tegoroczna edycja targów Inter Cars będzie też okazją do zapoznania się z pełną ofertą BILSTEIN oraz uczestnictwem w bezpłatnych szkoleniach przeznaczonych dla mechaników (sobota-niedziela 23-24 września, godz. 13:00).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony