Części i regeneracja

Wydarzenia

miesiąc temu  09.08.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

LKQ Corporation o sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej

Spółka LKQ Corporation opublikowała swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. Firma osiągnęła w tym czasie przychody w wysokości 3,3 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,7% w porównaniu z 3,4 mld dolarów w drugim kwartale 2021 roku.

Tytułem wstępu wspomnijmy, że ELIT Polska jest częścią LKQ Europe, spółki zależnej LKQ Corporation. Grupę reprezentują firmy Euro Car Parts, LKQ Fource, RHIAG Group, Elit, LKQ CZ i STAHLGRUBER Group oraz specjalistyczna firma recyklingowa Atracco. LKQ jest również udziałowcem mniejszościowym w spółce Mekonomen.

A jak wygląda druki kwartał Spółki LKQ Corporation? Pomimo czasów pełnych wyzwań, jest to niezły wynik. Arnd Franz, Dyrektor Zarządzający LKQ Europe, podsumowuje to w następujący sposób: „środowisko rynkowe nadal jest trudne: rosnąca inflacja, zakłócenia łańcucha dostaw i wojna w Ukrainie. Żadne z tych wyzwań szybko nie zniknie. Nasze wyniki pokazują, że nawet w niestabilnym środowisku LKQ Europe wykazuje się zaangażowaniem i jest w stanie osiągać dwucyfrowe marże EBITDA. Jestem niezwykle dumny z odporności naszego zespołu oraz jego zdolności do dostosowywania się do warunków rynkowych i wspierania naszych klientów każdego dnia”.

Z kolei Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE), podkreślił i pochwalił pracę kolegów z Ukrainy, którzy niestrudzenie działają mimo trwającej wojny: „mimo że naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo naszych kolegów, menadżerowie naszych ukraińskich zespołów nadal obsługują klientów bez poważnych zakłóceń i minimalizują szkody spowodowane przez działania wojenne”.

- W drugim kwartale zdołaliśmy osiągnąć ogólne cele dla regionu, co zostało wsparte przez kompensację wzrostu inflacji oraz wyższą efektywność naszych operacji. Wszystkim zespołom, które przyczyniły się do osiągnięcia tych solidnych wyników, należą się ogromne podziękowania. Pragnę zwłaszcza wyrazić najgłębszy szacunek i wsparcie dla naszych kolegów z Ukrainy, którzy niestrudzenie działają mimo trwającej wojny. Mimo że naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo naszych kolegów, menadżerowie naszych ukraińskich zespołów nadal obsługują klientów bez poważnych zakłóceń i minimalizują szkody spowodowane przez działania wojenne - podsumował wyniki osiągnięte w Czechach, Słowacji, Polsce, Ukrainie, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Rumunii oraz na Węgrzech Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE).

Fot. LKQ Europe

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony