Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

11 miesięcy temu  22.11.2017, ~ Administrator   

Marka Starline w ofercie AD Polska

W sierpniu tego roku zapoczątkowany został proces zmian właścicielskich w sieci AD Polska. Dzięki konsolidacji z firmą Elit, warsztaty samochodowe oraz kierowcy zyskają dostęp do szerszej oferty części zamiennych.

Od wielu lat średnia wieku parku pojazdów mechanicznych w Polsce pozostaje na podobnym poziomie. W praktyce oznacza to sukcesywną wymianę starszych modeli na nowsze konstrukcje, które jakby nie patrzeć są bardziej technicznie zaawansowane. Bezpośrednio przekłada się to na ofertę dla aftermarketu, która musi zapewnić odpowiedni dostęp do części i podzespołów w jakości OE w cenie adekwatnie dopasowanej do malejącej wartości pojazdu.

„Sieć AD Polska należy już do światowego lidera w tej branży - LKQ Corporation. Dzięki tym zmianom zyskujemy dostęp do unikalnego katalogu nowych produktów i marek, wśród których jest Starline - mówi Dawid Cieśla z AD Polska - „Marka Starline powstała w Czechach blisko dwadzieścia lat temu. Przez ten czas jej oferta wprowadzona została niemal na całym Starym Kontynencie - od Wielkiej Brytanii, poprzez kraje Europy Środkowej i Południowej po Ukrainę”.

Pod marką Starline dostępne są między innymi elementy do układu hamulcowego, zawieszenia, wydechowego i paliwowego, skrzyń biegów, jednostek napędowych - w tym doładowanych, instalacji elektrycznej oraz żarówki, oleje, chemia i kosmetyki samochodowe. Wszystkie spełniają najwyższe standardy jakości porównywalne do produktów przeznaczonych na pierwszy montaż. Sprzedaż w sieci AD Polska rozpoczęła się od wprowadzenia trzech popularnych kategorii.

W gamie elementów układu hamulcowego znajduje się obecnie ponad 500 referencji klocków (wszystkie spełniają wymogi homologacji ECE R90), ponad 700 rodzajów klasycznych i wentylowanych tarcz, 500 szczęk i 200 zacisków hamulcowych.

Z kolei z obszernej kategorii hydrauliki pojazdowej na początek wybrano układ hamulcowy. Wśród tych referencji znajdują się złącza, kable Bowdena z osłonami przeciwpyłowymi, węże i przewody. Tym samym jest to doskonałe uzupełnienie oferty klocków, tarcz i bębnów.

„Katalog Starline obejmuje ponad 35 tysięcy pozycji, co pozwala odnaleźć odpowiednią referencję niemal do każdego modelu motocykla, samochodu osobowego czy pojazdu ciężarowego. Ich wprowadzenie do naszej oferty daje warsztatom i kierowcom szerszy wybór tej samej części względem oryginału” - dodaje Dawid Cieśla - „Asortyment z poszczególnych kategorii wprowadzany będzie sukcesywnie, w zależności od potrzeb polskiego rynku. Będą to nie tylko części zamienne, materiały eksploatacyjne czy chemia samochodowa, ale także urządzenia i narzędzia warsztatowe”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony