Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

3 miesiące temu  09.11.2019, ~ Administrator   

Nowości w gamie świateł roboczych i drogowych OSRAM

OSRAM stale poszerza gamę oferowanych produktów, do najważniejszych tegorocznych nowości należy gama świateł roboczych i drogowych. Te pierwsze można używać do oświetlania przestrzeni wokół pojazdów drogowych, maszyn budowlanych i rolniczych w czasie pracy oraz do jazdy off-road. Druga grupa to światła z homologacją ECE, pozwalającą na używanie ich w czasie jazdy po drogach publicznych. Teraz rodzina lamp drogowych OSRAM LEDriving została uzupełniona o kolejny innowacyjny model – Lightbar FX500-CB SM.

Nowe światło FX500-CB SM ma „podwójną” homologację ECE pozwalającą na stosowanie go w ruchu ulicznym. Zazwyczaj dodatkowe lampy drogowe należy stosować parami. Nowość firmy OSRAM to pierwszy model z tej linii, który pełni funkcję pomocniczych lamp drogowych, oświetlając jednocześnie lewą i prawą stronę drogi. Producent opracował konstrukcję, która łączy dwie oprawy w jedną. Uzyskał też na obie jej części homologacje ECE. Z tego powodu nie jest wymagany montaż dwóch lamp – jedna, zamontowana centralnie, oświetla całe pole widzenia kierowcy.

Taka funkcjonalność jest możliwa dzięki wyjątkowej konstrukcji odbłyśnika. Mieszana wiązka oświetla bliskie i dalekie pole widzenia jednocześnie. Kąt rozsyłu światła wynosi 5o, a maksymalny zasięg reflektora – aż 440 m. Lampa drogowa OSRAM LEDriving wyposażona w 20 diod emituje strumień świetlny na poziomie 5500 lumenów (zmierzony w czasie stabilnej pracy rozgrzanych diod, tzw. hot lumens). Wodo- i pyłoszczelna obudowa zapewnia ochronę klasy IP67, a możliwość pracy przy napięciu 12 V i 24 V sprawia, że ten model nadaje się do samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych, pojazdów ATV (tzw. quadów) oraz maszyn rolniczych i budowlanych. Nowa lampa ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także przepięciami. W przypadku nagłego skoku napięcia dopływ prądu do diod jest natychmiast odcinany.

OSRAM stale wprowadza innowacyjne rozwiązania. Dotyczy to również nowych serii produktów, takich jak światła robocze i drogowe. Zaprezentowany model FX500-CB SM jest jednym z jej najbardziej uniwersalnych przedstawicieli. Można go używać w czasie jazdy po drogach publicznych, off-road, a także podczas pracy na placu budowy i w polu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony