ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

11 miesięcy temu  25.09.2018, ~ Administrator   

NTK: przełom w sektorze czujników?
Strona 1 z 2

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie NGK SPARK PLUG EUROPE ogłosił wprowadzenie do oferty silnikowych czujników prędkości obrotowej i położenia wałka rozrządu i wału korbowego. Dzięki temu marka NTK Vehicle Electronics stała się kompleksowym rozwiązaniem w zakresie czujników samochodowych.

Nowy asortyment oferuje klientom aftermarketowym zamienniki części montowanych fabrycznie i po wprowadzeniu podczas targów Automechanika 2016 przepływomierzy powietrza, czujników ciśnienia bezwzględnego w kolektorze oraz czujników ciśnienia doładowania stanowi kolejne uzupełnienie oferty czujników NTK. Obok innych grup produktowych obejmujących sondy lambda, czujniki temperatury spalin oraz czujniki NOx wprowadzone ostatnio produkty czynią markę NTK kompleksowym rozwiązaniem w zakresie czujników silnikowych.

Silnikowe czujniki prędkości obrotowej i położenia wałka rozrządu i wału korbowego dostarczają do sterownika silnika (ECU) najważniejsze informacje konieczne do zapewnienia właściwej pracy jednostki napędowej. Wysyłają sygnały odnośnie prędkości obrotowej oraz położenia wału korbowego i wałka rozrządu:

- Połączony z tłokami i skrzynią biegów wał korbowy przekształca liniową i pionową pracę tych pierwszych w ruch obrotowy, wytwarzając moc i napędzając tym samym samochód. Czujnik prędkości obrotowej wału korbowego dostarcza informacji o jego prędkości obrotowej oraz położeniu.

- Zadaniem wałka rozrządu jest otwieranie i zamykanie zaworów. Jest on połączony z wałem korbowym, który go napędza. Wałek rozrządu obraca się z prędkością o połowę mniejszą od wału korbowego. Czujnik położenia wałka rozrządu w sposób ciągły mierzy jego pozycję pozwalając na odpowiednią synchronizację pracy silnika.

Sygnały dostarczane przez obydwa czujniki są wykorzystywane przez komputer sterujący silnika ECU do ustalania, który z cylindrów i tłoków znajduje się aktualnie w suwie pracy. W oparciu o te informacje sterownik precyzyjnie ustala moment wtrysku paliwa, oraz wysyła napięcie na cewkę zapłonową, która wzbudza przepływ iskry na świecy zapłonowej. Wszystko to zapewnia płynną i sprawną pracę silnika. Ponieważ czujniki prędkości obrotowej i położenia mają ogromne znaczenie dla poprawnej pracy silnika, tym bardziej istotny jest wybór dostawcy gwarantującego najwyższą jakość produktów.

Nowy asortyment NTK silnikowych czujników prędkości obrotowej i położenia obejmuje 567 referencji, co przekłada się na pokrycie rynku w wysokości 88%, czyli 270 milionów samochodów w Europie. Tym samym NTK Vehicle Electronics staje się pierwszą marką premium oferującą najwyższej jakości silnikowe czujniki prędkości obrotowej i położenia do prawie każdego modelu samochodu. Asortyment obejmuje czujniki indukcyjne wytwarzające sygnał analogowy oraz oparte na efekcie Halla, które dostarczają sygnał cyfrowy. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane pod kątem wyeliminowania słabych stron części oryginalnych. Jednym z podstawowych założeń było dostarczenie najlepszych produktów na rynku, dlatego też wszystkie czujniki poddawane są testom w ekstremalnych warunkach obejmujących szok termiczny w zakresie temperatur od -25°C do +135°C.

- Czujniki te zapewniają sprawną pracę każdego silnika, dlatego też rosnący na rynku wtórnym popyt na zmienniki części montowanych fabrycznie nie jest żadnym zaskoczeniem. Z tym większą przyjemnością podczas targów Automechanika prezentujemy asortyment precyzyjnie zaprojektowanych elementów, które zapewniają hurtownikom, dystrybutorom i warsztatom nowe możliwości biznesowe. Wprowadzenie nowych produktów to nie tylko kontynuacja pełnej sukcesów drogi rozwoju, ale również dowód na to, że NTK jest rzeczywiście kompleksowym dostawcą wszelkich czujników - mówi David Loy, nowy wiceprezes firmy ds. rynku części zamiennych, EMEA.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony