Części i regeneracja

Części i regeneracja

28 dni temu  01.10.2020, ~ Administrator   

Philips: nowości na jesień

Coraz krótsze dni i pogarszająca się pogoda obniżają widoczność na drodze. Dodatkowo manewr hamowania może wydłużyć śliska nawierzchnia. W tych okolicznościach spóźniona o sekundę reakcja czy każdy dodatkowy metr rodzi poważne następstwa. Potwierdzeniem tego są statystyki wypadków. To właśnie na początku jesieni dochodzi do bardzo dużej liczby zdarzeń, a tym samym poszkodowanych i zabitych.

„Wpływ na efektywne oświetlenie drogi ma jakość źródeł światła w reflektorze samochodu. Od strony technicznej najlepsze do tego parametry mają lampy ksenonowe i diody LED. Ale i tradycyjne żarówki halogenowe wciąż można ulepszać pod kątem jasności, barwy czy długości wiązki” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Przykładem na to są nowe produkty marki Philips. Używając nomenklatury koncernów samochodowych to kolejne generacje najpopularniejszych na rynku żarówek - WhiteVision ultra, X-tremeVision i RacingVision.

„Zasada budowy żarówki halogenowej pozostaje bez zmian, ale wprowadzamy nowe materiały i technologie do wykonania jej elementów. Szczegóły pozostają tajemnicą firmy, ale można wspomnieć o zmodyfikowanym żarniku, wysokiej jakości szkle kwarcowym, unikalnej mieszance gazów szlachetnych czy technice powlekania bańki” - dodaje Wioletta Pasionek z Lumileds Poland.

W praktyce uzyskano wyższe niż dotychczas parametry. Żarówka Philips X-tremeVision Pro150 cechuje się wydajniejszą o 150 proc. (w porównaniu do wymaganego prawem minimum) wiązką światła, co przekłada się na dłuższy o 70 metrów zasięg. W Philips RacingVision GT200, wydajność wynosi 200 proc., a dodatkowy zasięg 80 metrów.

Natomiast Philips WhiteVision ultra wyróżnia się barwą o temperaturze 4200K. Jest ona zbliżona do światła dziennego, a tym samym neutralna dla ludzkiego oka. To z kolei zapobiega zmęczeniu wzroku podczas długiej jazdy po zmroku.

Nowe żarówki Philips WhiteVision ultra (H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz PSX24W, W5W i H6W), X-tremeVision Pro150 (H1, H11, HB3, HB4, HIR2 i W5W) i RacingVision GT200 (H4 i H7) są już dostępne na polskim rynku.

Tagi: Philips,

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Philips: nowości na jesień
Philips: nowości na jesień
Philips: nowości na jesień

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony