Części i regeneracja

Części i regeneracja

miesiąc temu  20.05.2022, ~ Administrator   

Philips proponuje alternatywę dla niemarkowych retrofitów LED

Philips wprowadził do oferty nowe retrofity Ultinon Pro3021 LED. To odpowiedź marki na niemarkowe produkty, które cechuje niska jakość parametrów użytkowych.

Opracowane kilka lat temu retrofity LED stanowią alternatywę dla tradycyjnych żarówek halogenowych wykorzystywanych w światłach pojazdów mechanicznych. Jest to możliwe dzięki pozostawieniu z dotychczasowej konstrukcji mocowania i zachowania zbliżonej wielkości. Istotną różnicą jest zamiana żarnika zamkniętego w szklanej bańce, trzpieniem z wydajniejszymi diodami LED.

Chociaż pomysł ten wydaje się banalnie prosty, to faktycznie technologia wyprzedziła nieaktualizowane przez lata prawo. Niemniej retrofity LED marki Philips otrzymały już aprobaty do użytku na drogach publicznych wydane przez odpowiednie urzędy w Austrii, Chorwacji, Francji, Korei czy Niemiec. W pozostałych ich sprzedaż jest dozwolona, ale z zaznaczeniem do użytku na zamkniętych odcinkach, np. torach off-roadowych.

Obecnie marka Philips oferuje kolejne generacje retrofitów LED z serii Ultinon Pro6000 i Pro9000 oraz Essential. Różnią się one parametrami użytkowymi, natomiast wspólnym mianownikiem jest dbałość o najwyższej jakości wykonanie i zastosowane części. W tym elektroniki i autorskich diod Lumileds LED.

Identycznie jest w przypadku nowych modeli, retrofity Philips Ultinon Pro3021 (dostępne typy H1, H3, H4 i H11 oraz HB3/HB4, HIR2 i Fog). Źródło światła stanowią diody LED SMD o temperaturze barwowej rzędu 6000K. Zastosowane rozwiązania zachowują przepisową linię odcięcia i zapobiegają oślepianiu pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W kompaktowy korpus tych retrofitów wbudowano podwójny mechanizm rozpraszania ciepła. Składa się na niego aluminiowy radiator z dużą powierzchnią chłodzenia i zasilany silniczkiem wentylator. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalną stabilność świecenia i zabezpiecza przed uszkodzeniami termicznymi.

Jednolity korpus skrywa również niezbędne sterowniki, co wyeliminowało konieczność montażu dodatkowych kabli i elektroniki. W optymalnym dopasowaniu retrofitów do istniejącej już optyki reflektora służą pierścienie adaptacyjne. Wszystkie dostępne typy Ultinon Pro3021 LED są kompatybilne z instalacją pokładową 12 V i 24 V.

- Nowa seria Philips Ultinon Pro3021 LED powstała z myślą o kierowcach poszukujących ultranowoczesnych, ale niedrogich w zakupie rozwiązań. Ale nie mogło to się odbyć kosztem niższej jakości produktów, które mają kolosalne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa. Nasze założenia potwierdziły badania przeprowadzone na zwykłych, jak i reflektorach z soczewkami. Na przykład nasze retrofit H7 w porównaniu do niemarkowych produktów konkurencji wyróżniły się wyższym wskaźnikiem FOM, obniżonym efektem olśnienia i znacznie dłuższą wiązką światła na drodze - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 5
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW

Komentarze (4)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Driver 4 25 dni temu Mam kupione na Ali chińczyki w diodach csp 360st trzeba było dopracować odległość i piękna geometria swiotlo cień diagnosta ustawiając światło dam był wszoku. Kupujcie na diodach cob a zawsze światło będzie do bani. Kno się nie na niech się nie zabiera bo że seirci mocno nie oznacza że poprawnie przy klasucznych led dwustronnych trzeba troszkę pokręcić lewo lub w prawa aby był efek i właściwą geometria. Mam w c5 wszystko na ledach i nawet policja się nie czepia bo spełniam warunek dobra grometria
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Wiem co mowie 3 miesiąc temuocena: 100%  Jak będą przepisy to kupie. Puki nie ma niech sobie producent zapomni o popycie na nie. Nie daj Bóg wejdzie mi w nocy pieszy pod koła i będę winny bo ktoś tam będzie podważał że go np. nie widziałem przez to że miałem założone nie homologowane żarówki. Dzięki...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Wiem co mowie 2 miesiąc temuocena: 100%  Jak będą przepisy to kupie. Puki nie ma niech sobie producent zapomni o popycie na nie. Nie daj Bóg wejdzie mi w nocy pieszy pod koła i będę winny bo ktoś tam będzie podważał że go np. nie widziałem przez to że miałem założone nie homologowane żarówki. Dzięki...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Go GO 1 miesiąc temuocena: 0%  Co by tu jeszcze wcisnąć....Retrofity! - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony