Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  10.09.2010, ~ Administrator   

Koniec wakacji kojarzy się z powrotami do domów z urlopów, wczasów…ale co za tym idzie, także ze wzmożonym ruchem na drogach. Na zlecenie firmy Philips przebadanych zostało ponad 100 kierowców nt. tego, jak dobrze przygotować samochód w dłuższą podróż, by uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek.
Przemierzając czasami setki oraz tysiące kilometrów, kierowcy oprócz dostosowania prędkości jazdy do warunków pogodowych i swoich umiejętności, muszą także zadbać o samochód i sprawdzić czy jest dobrze przygotowany na wiele godzin podróży.


Co według kierowców jest najważniejsze?
Respondenci badania firmy Philips w większości (prawie 85% odpowiedzi) pamiętają o tym, by przed wyruszeniem w trasę, sprawdzić poziom oleju w samochodzie oraz by uzupełnić płyn do spryskiwaczy. Co szósta przebadana osoba wskazała, że sprawdza również ciśnienie w oponach swojego pojadu.
Dla 79 na 105 przebadanych osób ważną kwestią jest także sprawdzenie przed podróżą czy oświetlenie samochodu sprawnie funkcjonuje. Respondenci badania wskazali, że istotnym kryterium, które biorą pod uwagę przy wyborze żarówek samochodowych jest ich żywotność – tak odpowiedziało 77% osób (57% ważne, 20% bardzo ważne). Drugim równie ważnym kryterium okazała się cena żarówki.
- Prawie połowa ankietowanych uznała, że przy wyborze żarówek samochodowych kieruje się ceną produktu - mówi Tomasz Supady, ekspert Philips Automotive Lighting. - Co ciekawe, dla kierowców, którzy jeżdzą po polskich drogach równie ważna jak cena i trwałość żarówki, okazała się także marka żarówki. Aż 58% ankietowanych wskazało, że dokonując zakupu żarówki do swojego samochodu wybiera produkty markowe, które posiadają homologację co zapewnia najwyższe, europejskie standardy wykończenia oraz bezpieczeństwa.
Natomiast dla zdecydowanej większości respondentów (ponad 64% odpowiedzi) aspekt związany z oszczędnością energii nie jest tak istotny - tylko niecałe 30% osób wskazało, że jest to ważne kryterium przy zakupie żarówek samochodowych.
Z kolei wśród czynników, które wpływają na bezpieczną podróż samochodem, przebadani kierowcy jednogłośnie wskazali na sprawnie działające oświetlenie samochodowe, które emituje odpowiednią ilość światła. Równie ważne w trakcie przygotowania się do podróży samochodem jest sprawdzenie czy jest odpowiednie ciśnienie w kołach (90% respondendentów uznało tą odpowiedź jako ważną i bardzo ważną). 90 na 105 przebadanych kierowców dba również o to, by mieć czyste szyby podczas jazdy, co wpływa na większe bezpieczeństwo na trasie.
Badanie wykazało, że około 10% kierowców korzysta z nowoczesnych LEDowych świateł do jazdy dziennej, pozostali respondenci jeżdżą w trasie na światłach mijania. - LEDowe światła do jazdy dziennej wciąż są za mało widoczne na polskich drogach. Światła te emitują najsilniejsze – jasne białe światło o wysokiej temperaturze barwowej 6000K, które zapewnia lepszą widoczność pojazdu na drodze – komentuje Tomasz Supady, ekspert Philips Automotive Lighting. - Produkt ten jest też niezwykle trwały w porównaniu z ksenonami czy halogenami. Działa przez 10 000 godzin, co odpowiada 500 000 km przejechanym z prędkością 50 km/h.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony