ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  12.03.2019, ~ Administrator   

Pilkington – marka, tradycja, innowacyjność. Szyby samochodowe dla Twojej firmy.

Szyba samochodowa Pilkington gotowa do wysyłki do warsztatu.

Strona 1 z 3

Pilkington Automotive Poland od ponad 20 lat produkuje w Polsce szyby samochodowe. Jest wiodącym dostawcą szyb samochodowych na pierwszy montaż (OEM) dla prawie wszystkich producentów samochodów na świecie. Warsztatom w całej Polsce oferujemy szyby z logo Pilkington, które są równoważnej jakości jak te z logo producenta samochodu, mają status oryginalnych części zamiennych, klasa „Q” wg. GVO / BER.

Klienci na rynku części zamiennych to głównie warsztaty samochodowe. Są to specjalistyczne serwisy szyb samochodowych, serwisy blacharsko-lakiernicze, sieci szybkich napraw, niezależne warsztaty samochodowe oraz ASO, które dzięki regulacjom GVO mogą kupować części oryginalnej jakości bezpośrednio u producentów części (bez logo producenta pojazdu).

- Ważną informacją dla naszych klientów, jest fakt, że Pilkington jako jedna z niewielu firm na świecie, produkuje szyb na tych samych liniach produkcyjnych, w tych samych fabrykach, przy zastosowaniu tych samych materiałów i w taki sam sposób zarówno dla producentów pojazdów jak i na potrzeby rynku wtórnego. Wszystkie szyby z logo Pilkington mają status oryginalnych części zamiennych, czyli my jako Pilkington zapewniamy jakość. Natomiast dla przeciętnego klienta sprawa jest trudniejsza, w praktyce nie dysponuje on laboratorium, w którym mógłby sprawdzić czy kupowana przez niego szyba jest wysokiej jakości. Problemem jest słabość instytucji państwowych w Polsce formalnie odpowiedzialnych za „ochronę konsumenta”, które powinny sprawdzać jakość części samochodowych, w tym szyb, wprowadzonych do obrotu hurtowo-detalicznego w Polsce – podkreśla Janusz Kobus, Wice-Prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Pilkington z dużą uwagą traktuje rynek wtórny, który poza wysokiej jakości szybą, ma również dodatkowe wymagania. Na rynek części zamiennych dostarczamy szyby z logo Pilkington, które są równoważnej jakości, jak te z logo producenta samochodu.

- Klienci warsztatowi cenią je również za to, że większość szyb marki Pilkington jest fabrycznie wyposażonych w uszczelki, ramki na sensory i na kamery itp. Ułatwia to montaż i zmniejsza jego realny koszt. Ten sam model pojazdu ma wiele wersji szyb. Do niektórych modeli samochodu stosuje się jednocześnie nawet 20 różnych wersji szyby przedniej. Prawidłowa identyfikacja szyby, szczególnie dla warsztatu blacharsko-lakierniczego jest dużym wyzwaniem. Podejmując współpracę z Pilkington Automotive otrzymujecie Państwo nie tylko wysoką jakość szyb, ale również profesjonalne doradztwo i pomoc w prawidłowym doborze szyb do konkretnego modelu samochodu. Odbywa się to za pomocą udostępnianego naszym klientem specjalistycznego oprogramowania oraz poprzez bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami. Nasz zespół służy pomocą w określeniu wersji szyby oraz w ciągu 1-2 dni jesteśmy w stanie ją dostarczyć na dowolny adres. Tak, aby warsztat miał właściwą szybą w odpowiednim czasie – mówi Jacek Boćkowski, Szef Sprzedaży Detalicznej w Pilkington Automotive. Na końcu artykułu podajemy dane kontaktowe.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony