Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

7 miesięcy temu  09.12.2019, ~ Administrator   

Po tym poznasz, że czas wymienić pióra wycieraczek
Strona 2 z 2

Piszczenie

Piszczenie wycieraczek jest nie tylko denerwujące, ale również może oznaczać, że wycieraczki są źle dobrane. Możliwe przyczyny to nieprawidłowe zamocowanie lub wadliwa praca ramienia wycieraczki. W tych przypadkach pióro przywiera do szyby nierównomiernie, co uniemożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie.

W pierwszej kolejności warto skontrolować docisk ramienia wycieraczek i jeśli to możliwe odpowiednio je wyregulować. Jeśli pomimo tego wycieraczki nadal piszczą, nadszedł czas na wymianę piór na te o lepszych parametrach pracy.

Rozmazywanie

Powodem rozmazywania może być zabrudzenie szyby zanieczyszczeniami zbyt trudnymi do usunięcia przez element gumowy, takimi jak przyschnięte owady lub tłuste plamy — tego typu obiekty uniemożliwiają prawidłowy kontakt pióra ze szkłem, przez co określone obszary szyby pozostają brudne, a widoczność jest ograniczona.

Jeśli jednak efekt rozmazywania utrzymuje się pomimo wyczyszczenia szyby, oznacza to najprawdopodobniej stałą deformację części elementu gumowego i nie obędzie się bez wymiany wycieraczek.

Uszkodzenie

Podobnie jak wymienione powyżej defekty również wszelkie uszkodzenia piór będą pogarszały wydajność wycieraczek oraz widoczność. Należy przede wszystkim zwracać uwagę na uszkodzenia elementów gumowych np. wyszczerbienie spowodowane pracą na zlodowaconej szybie lub też odklejenie mechaniczne, oderwanie elementu gumowego pióra od elementu nośnego. Ważna jest również sama konstrukcja nośna — tego typu wygięte lub uszkodzone elementy wymagają niezwłocznej wymiany.

--

Valeo jest światowym liderem w dziedzinie systemów wycieraczek oferującym zarówno oryginalne wyposażenie, jak i części zamienne dla rynku wtórnego. Firma Valeo Service, specjalista ds. motoryzacyjnego rynku wtórnego, dysponuje bogatym asortymentem przednich i tylnych piór wycieraczek dostępnych w różnych grupach produktowych np. wspomniane wcześniej Valeo Hydroconnect™ czy Valeo First, a także najwyższej klasy wycieraczki Valeo Silencio™ z segmentu oryginalnego wyposażenia. W ofercie Valeo Service znajdziesz odpowiednie pióra wycieraczek do wszystkich potrzeb.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony