Części i regeneracja

Części i regeneracja

miesiąc temu  09.04.2020, ~ Administrator   

Podrabiają nawet halogeny

Podaż niskiej jakości źródeł światła jest wciąż w naszym kraju wysoka. Nie ustaje zjawisko podszywania się pod markowych producentów i kuszenia wyjątkowo niską ceną. Firma OSRAM już od kilku lat walczy z nieuczciwymi dostawcami – pięć lat temu udostępniła swoim kontrahentom specjalne narzędzia do weryfikacji pochodzenia lamp ksenonowych, a od niedawna umożliwia także sprawdzenie oryginalności żarówek halogenowych.

Uruchomiony przez OSRAM Program Zaufania to przede wszystkim wprowadzenie precyzyjnych elementów zabezpieczenia na opakowaniach i produktach oraz specjalna strona www.osram.pl/trust, na której można sprawdzić, czy zakupione źródło światła jest oryginalne. Każde opakowanie lamp ksenonowych i żarówek halogenowych OSRAM (w opakowaniach duo-box) posiada etykietę bezpieczeństwa z unikatowym, 7-znakowym kodem. By dowiedzieć się, czy dane źródło światła jest oryginalne wystarczy wprowadzić go do rubryki widocznej na stronie internetowej programu.

Po naciśnięciu komendy „sprawdź" system poinformuje o uwierzytelnieniu kodu bądź nieodnalezieniu go w bazie danych i podpowie jakie kroki należałoby dalej podjąć. Trzy ostatnie cyfry kodu powinny być także widoczne jako hologram w prawym dolnym rogu pudełka. Na etykiecie znajduje się też kod QR prowadzący bezpośrednio do narzędzia online, pasek bezpieczeństwa z mikro tekstem, logo oraz adres strony internetowej. W przypadku ksenonów producent umieszcza również unikatowe dane na trzonku lampy, które w zestawieniu z kodem z opakowania pozwalają potwierdzić autentyczność produktu.

Produkty z portfolio OSRAM, które podlegają wspomnianym zabezpieczeniom to m.in. znane i popularne rodziny lamp wyładowczych i żarówek o podwyższonych parametrach: Night Breaker Laser – generujące na drodze jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami norm ECE, Cool Blue Intense – o zimniejszej barwie światła czy seria Ultra Life – o wyjątkowo długiej trwałości. Dla ksenonów Program Zaufania działa także dla produktów standardowych – Xenarc Original, a w przypadku żarówek halogenowych także dla serii Night Breaker Silver oraz 24-woltowych źródeł światła dla ciężarówek – Truckstar Pro.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony