Części i regeneracja

Części i regeneracja

7 miesięcy temu  10.10.2019, ~ Administrator   

Profesjonalna wymiana przedniej szyby w samochodzie osobowym
Strona 1 z 2

Wymiana przedniej szyby samochodu tylko pozornie wydaje się być trudnym zadaniem. Posiadając i stosując odpowiedni system, każdy mechanik samochodowy jest w stanie prawidłowo wkleić przednią szybę. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona elementem konstrukcyjnym karoserii i od prawidłowego wykonania tej usługi zależy bezpieczeństwo użytkownika pojazdu. Nie wolno więc zaniedbać żadnej z wymaganych czynności, które są przewidziane przez wykorzystywany w warsztacie system. Każdy etap należy wykonać z należytą starannością, trzymając się przy tym zaleceń wykorzystywanej w procesie chemii technicznej i zgodnie ze sztuką.

Ekspert firmy Würth Polska, Krzysztof Wyszyński, podpowiada, jak powinna wyglądać profesjonalna wymiana szyby samochodowej przy pomocy systemu Würth Perfect Repair.

Głównym wyzwaniem jest wycięcie starej, uszkodzonej szyby tak, aby nie pękła i aby nie uszkodzić elementów tapicerki. Jest to trudne tym bardziej, że nadal najbardziej popularną metodą jest wycinanie szyb przy pomocy specjalnego drutu zamocowanego w uchwytach. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego systemu można zminimalizować praktycznie do zera nie tylko opisane wyżej ryzyko, ale również możliwość zranienia się przez pracownika, co często ma miejsce w przypadku pracy drutem. Dodatkowo, wykorzystując nowoczesne narzędzia, do wycięcia szyby samochodowej wystarczy 1 osoba, podczas gdy przy zastosowaniu drutu potrzebne są 2. Używając kompletny, maksymalnie prosty system i odpowiedniej jakości chemię techniczną do wymiany szyb samochodowych, zabezpieczamy się przed popełnieniem prostych błędów, które mogą skutkować w przyszłości reklamacją na nieprawidłowo wykonaną usługę.

Przedstawiamy wymianę szyby samochodowej przy pomocy systemu Würth Perfect Repair w 3 krokach:

1. Przygotowanie

Demontujemy plastikowe listwy, osłony oraz ramiona wycieraczek. Przy użyciu odpowiednich narzędzi możemy zrobić to bez wysiłku. Warto wybrać do tego celu kliny montażowe wykonane z plastiku wzmocnionego włóknem szklanym, które nawet przy znacznym nacisku nie uszkodzą lakieru i posłużą w warsztacie przez długie lata. Ramiona wycieraczek demontujemy za pomocą ściągacza dwuramiennego, dzięki któremu bez problemu można rozłączyć często mocno zakleszczone połączenie.

Demontaż plastikowych elementów za pomocą klinów montażowych, art. nr 0714 58 216

Demontaż plastikowych elementów za pomocą klinów montażowych, art. nr 0714 58 216

Demontaż ramion wycieraczek przy pomocy ściągacza dwuramiennego, art. nr 0714 522 066.

Demontaż ramion wycieraczek przy pomocy ściągacza dwuramiennego, art. nr 0714 522 066.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony