ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

ponad rok temu  17.10.2017, ~ Administrator   

Razem czy osobno - kilka słów o konstrukcji haka holowniczego

Fot. Brink

Strona 1 z 2

Hak holowniczy, system holowniczy, zaczep holowniczy – chociaż na rynku funkcjonują różne nazwy tego samego produktu, to w większości przypadków zorientowanie się, co kryje się pod tymi hasłami nie stanowi problemu. Pomimo powszechnej znajomości terminów, podczas zakupów zdarzają się niefortunne sytuacje zakończone niezadowoleniem kupującego. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę podczas zakupu, żeby nie żałować podjętej decyzji.

Trafiając do sprzedawcy w celu nabycia zestawu holowniczego kierowca powinien dysponować konkretną wiedzą dotyczącą pojazdu, do którego hak chce zakupić, a także znajomością podstawowych informacji o poszukiwanym produkcie. W innej sytuacji klient jest narażony na sytuację, w której padnie ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.

Niewidoczna dla oka konstrukcja

Dopóki kierowcy nie są zainteresowani zakupem haka holowniczego, kojarzy im się on jedynie z wystającą poza obręb pojazdu kulą holownicza. Nie przywiązują oni jeszcze wtedy uwagi do niewidocznej belki zaczepu. Jest to metalowa konstrukcja w kształcie litery „u”. To w niej zamontowane jest gniazdo, w które przykręca się lub wpina kulę zaczepu. Nie stanowi więc wątpliwości, iż jest to element zestawu równie ważny jak wspominana części wystająca. Choć są to wydarzenia sporadyczne, jednak niekiedy dochodzi do sytuacji, w której na sprzedaż wystawiana jest jedynie belka, natomiast kula zostaje w ofercie pominięta. Klient zostaje wówczas zmuszony dokupić brakujący element najczęściej u tego samego sprzedawcy, aby mieć pewność, że będzie pasować do nabytej już belki.

– Tego typu sprzedaż zdarza się najczęściej w przypadku nowych produktów. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, gdzie praktyki związane z oszukiwaniem klientów są na tyle częste, że jeden z największych sklepów internetowych wprowadził specjalną kategorię produktów o nazwie „Kompletne haki holownicze (belka + kula)”. Jest to kolejny powód, aby decydować się na wybór haka od renomowanego producenta czy dostawcy – podkreśla Robert Lichocki, dyrektor sprzedaży Brink Group w Polsce. – Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli zaczepu, które odpowiadają możliwościom finansowym każdej zainteresowanej kupnem osoby. Oprócz kompletnego zestawu, belki, kuli, śrub do montowania, zyskujemy również pewność, iż hak przeszedł wszystkie niezbędne testy, co zawarte jest w wieloletniej gwarancji produktu – dodaje Lichocki.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony