ReklamaB1 - AMR 24.01-20.03.2019 Mirek

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Regeneracja

6 miesięcy temu  01.08.2018, ~ Administrator   

Regeneracja, czyli drugie życie w motoryzacji
Strona 1 z 2

Początki regeneracji części motoryzacyjnych sięgają lat czterdziestych ubiegłego wieku. W wyniszczonej wojną Europie zwyczajnie brakowało nowych części. Dziś na dostępność w tym zakresie nie możemy narzekać, a jednak regeneracja części i tak stała się ważnym elementem rynku motoryzacyjnego. Jest ku temu kilka powodów – można na tym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zużycie i regeneracja

Po jakimś czasie nawet najlepsze jakościowo części ulegają uszkodzeniu lub też się zużywają. Wtedy mamy do wyboru kupić nową lub też zregenerować starą – katalog części, które mogą zostać poddane temu procesowi jest długi, a części regenerowane są kilkadziesiąt procent tańsze niż fabrycznie nowe. Coraz większego znaczenie nabiera fakt, że regeneracja jest korzystna także ze względów ekologicznych, bowiem pozwala na ponowne wykorzystanie surowców, ograniczenie emisji zanieczyszczeń i znaczne zmniejszenie konsumpcji energii w porównaniu do procesu produkcji nowych części.

Regeneracji mylona jest często z pobieżną naprawą będącą z góry tymczasowym rozwiązaniem problemu. Być może to dlatego ciągle jeszcze pokutuje przekonanie, że części regenerowane to części złej jakości.

Regeneracja wymaga fachowej wiedzy, odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia. W przypadku dużych firm procesy regeneracji często odbywają się na tych samych liniach produkcyjnych, gdzie powstają „nowe” podzespoły. Do przeprowadzenia regeneracji wykorzystuje się te same komponenty i narzędzia. Dlatego obecnie opinie o ich złej jakości są nieuzasadnione - wskazuje Marek Zabielski, dyrektor w Borg Warner Poland.

Wtóruje temu Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

O tym, że regeneracja części zamiennych jest dobrym rozwiązaniem, świadczy wiele argumentów, w tym jeden, który powinien przekonać nawet kierowców serwisujących samochody w autoryzowanych stacjach obsługi. Otóż tego typu części coraz częściej dostępne są także w serwisach autoryzowanych. Krążące kiedyś opinie na temat wątpliwej jakości zregenerowanych części motoryzacyjnych, to niesprawiedliwe mity. Części takie są po procesie profesjonalnej regeneracji całkowicie bezpieczne. Wszyscy dbający o swoje pojazdy i bezpieczeństwo powinni zwrócić uwagę na prawdziwy problem, mianowicie miliony części niejednokrotnie pochodzących z nielegalnego demontażu używanych lub kradzionych pojazdów trafiające wprost na aukcje internetowe. Proceder taki przyczynia się do obniżenia bezpieczeństwa na drogach i rozwoju szarej strefy.
Tagi: SDCM, regeneracja,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony