Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  21.11.2019, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Regeneracja produktów w AS-PL

Kontrola parametrów technicznych zmontowanego rozrusznika

AS-PL Sp. z o.o. oferuje swoim klientom ponad 17 tys. pozycji asortymentowych, odpowiadających blisko 250 tys. numerów referencyjnych. Szeroki wybór produktów oryginalnych i zamienników podzielony jest na trzy linie produktowe: Premium, Standard i Economy. W ofercie znajdują się także produkty regenerowane, które poddawane są temu procesowi w zakładzie produkcyjnym AS-PL w Lubichowie (k. Starogardu Gdańskiego). Obiekt ten ma możliwość montażu ponad 10 tys. alternatorów i rozruszników miesięcznie.

– Regeneracja to nic innego, jak dawanie drugiego życia produktom, które jej podlegają. Jest to alternatywa dla zakupu nowej części, co może wiązać się z wysokimi kosztami – mówi Leszek Moritz, Inżynier Produkcji w AS-PL Sp. z o.o. – Pokrótce polega ona na zdiagnozowaniu tzw. core, czyli rdzenia produktu, który podlega regeneracji, najczęściej po kompleksowym demontażu na części składowe oraz wymianie uszkodzonych elementów na nowe. Każdy etap przeprowadzany jest przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń.
Proces rozpoczyna się od testów, którym poddawany jest rdzeń. Następnie na stanowiskach dekompletacyjnych pracownicy przystępują do jego rozbiórki na pojedyncze elementy oraz ponownie je weryfikują. W tzw. parku maszyn, w zależności od elementu, podzespoły trafiają m.in. do myjni, piaskarki czy maszyny wibrościernej. Potem przechodzą do „gniazda”, gdzie następuje uszlachetnianie, odświeżenie oraz przygotowanie do lakierowania stojanów i wirników. Robi się to, aby uniknąć przebić izolacji oraz zabezpieczyć je przed korozją. Odnowione podzespoły są pakowane i magazynowane do momentu pojawienia się zlecenia produkcyjnego.
Kompletacja produktu polega na złożeniu rdzenia, a przy okazji na wymianie zużytych i starych części. Złożony produkt przechodzi test wstępny, podczas którego sprawdzane są poprawność i działanie układu elektrycznego. Zwieńczeniem procesu jest test końcowy, wykonywany na urządzeniach marki D&V Electronics. Wygenerowany raport potwierdza pomyślne przejście produktu przez serię testów. Jest on zawsze dołączany do produktu.
– Przy regeneracji alternatora lub rozrusznika obowiązują takie same standardy, jak w przypadku montażu zupełnie nowego urządzenia – dodaje Leszek Moritz. – Wymieniane są wszystkie zużyte elementy, a ich jakość spełnia najwyższe standardy znane z produkcji części OEM.
Zalet płynących z regenerowania alternatorów i rozruszników jest wiele. Do najważniejszych można zaliczyć możliwość ponownego wykorzystania działających elementów produktu. Proces ten pozwala oszczędzać cenne surowce mineralne, a także prąd czy wodę. Co więcej, produkty regenerowane są atrakcyjne dla osób poszukujących zamienników oryginalnych produktów, które często są drogie.

Fot. AS-PL

GALERIA ZDJĘĆ

Regeneracja produktów w AS-PL
Testowanie końcowe alternatora
Testowanie końcowe alternatora

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony