ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  17.10.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Schaeffler rozszerza skład Zarządu

Podczas posiedzenia w dniu 5. października 2017 roku Prezydium Rady Nadzorczej Schaeffler AG przyjęło propozycję Zarządu aby wydzielić Automotive Aftermarket ze struktur Schaeffler AG i stworzyć oddzielny dział od 01. stycznia 2018. W konsekwencji Grupa Schaeffler będzie składać się z trzech działów – Automotive OEM, Automotive Aftermarket i Przemysł.

Na tej podstawie Rada Nadzorcza Schaeffler AG zdecydowała o mianowaniu Pana Michaela Södinga (55) na stanowisko Członka Zarządu od 01. stycznia 2018. Będzie on odpowiedzialny za dział Automotive Aftermarket na poziomie Zarządu spółki. Od 2009 roku Michael Söding pełnił funkcję Dyrektora Automotive Aftermarket wewnątrz działu Automotive. Ukończył studia w zakresie biznesu i inżynierii na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie Schaeffler pełnił funkcje na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Pirelli Germany i Exide Automotive Batterie GmbH.

Georg F.W. Schaeffler, Przewodniczący Rady Nadzorczej Schaeffler AG, powiedział:

„Michael Söding jest już kolejnym wybitnym managerem w naszych wewnętrznych strukturach, którego mianujemy na stanowisko Członka Zarządu Schaeffler AG. W ciągu ostatnich lat Michael Söding w istotnym stopniu przyczynił się do rozwoju branży Automotive Aftermarket. Jego wiedza w zakresie kwestii technologicznych, operacyjnych i strategicznych będzie wartością dodaną dla Zarządu. W imieniu Rady Nadzorczej życzę Panu Södingowi wszystkiego najlepszego i samych sukcesów na nowym stanowisku.”

Trzy działy Grupy Schaeffler będą w przyszłości zarządzane z trzech lokalnych siedzib w Bühl, Langen i Schweinfurcie. Dział Automotive OEM będzie miał siedzibę w Bühl. Nowy dział Automitive Aftermarket będzie zarządzany z Langen. Dział Przemysłu pozostanie z siedzibą w Schweinfucie. Główna siedziba Grupy Schaeffler pozostanie niezmiennie w Herzogenaurach.

Klaus Rosenfeld, CEO Schaeffler AG, powiedział:

„Decyzje podjęte dzisiaj przez Radę Nadzorczą podkreślają nasze ambicje, aby kształtować przyszłość Grupy Schaeffler na ciągle zmieniającym się rynku i w obliczu rosnącej konkurencji w taki sposób, aby stać się jeszcze bardziej zorientowanym na klienta. Działania te mają na celu wzmocnienie naszej działalności na międzynarodowym rynku Automotive Aftermarket, uproszczenie struktur oraz umożliwienie szybszego podejmowania decyzji.”

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony