Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  23.04.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Serwis i wymiana zawieszenia pneumatycznego - seria filmów poradnikowych

Pierwszym na rynku samochodem seryjnie wyposażonym w zawieszenie pneumatyczne BILSTEIN był Mercedes W220. Do dziś marka ta konsekwentnie wprowadza to rozwiązanie do kolejnych modeli - od Klasy C, poprzez GLC i GLE po S.

Na zamianę klasycznych amortyzatorów na miechy powietrzne BILSTEIN decydują się także inni producenci. Dziś takie modele oferuje BMW, Jaguar i Land Rover oraz grupa VW w Audi, Bentleyu, Porsche i Volkswagenie.

- Chociaż są to modele z wyższej półki, ale głównie za sprawą importu używanych, coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Ich serwisowanie może stanowić intratną pozycję w ofercie warsztatu samochodowego, jednak wielu mechaników boi się podejmowania tej usługi. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem wystarczy przestrzegać paru stałych zasad, pozostałe czynności są podobne, jak przy zwykłych amortyzatorach. Przekonują się o tym uczestnicy naszych szkoleń, które w formie teorii i praktyki prowadzimy w całej Polsce - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, przedstawicielstwie producenta amortyzatorów BILSTEIN w Polsce.

Oto jeden z dostępnych 39 filmów poradnikowych. Wszystkie dostępne są bezpłatnie na kanale BILSTEIN technical na YouTube.  I co ważne, każdy z polskim lektorem.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony