Części i regeneracja

Części i regeneracja

3 miesiące temu  08.11.2019, ~ Administrator   

Serwisy powinny pomagać kierowcom w doborze źródeł światła

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez Instytut ARC na zlecenie firmy OSRAM wynika jednoznacznie, że użytkownicy samochodów oczekują od mechaników porad dotyczących doboru źródeł światła. Oprócz kryterium ceny istotna jest dla nich również jakość. Ponadto nie zawsze orientują się w ofercie rynkowej i często nie wiedzą, jak dobrać odpowiedni rodzaj oświetlenia do warunków użytkowania, a także jak dbać o to, by układ świetlny funkcjonował poprawnie. Pomagając im dokonać wyboru można zyskać zaufanie klientów i zaoferować bardziej profesjonalną obsługę.

Z badań przeprowadzonych przez OSRAM wynika również, że 1/3 kierowców kupuje źródła światła w serwisie samochodowym. To istotna wskazówka dla mechaników i właścicieli warsztatów, którzy powinni wykazywać się proaktywną postawą. Oferować rady i rekomendacje. Pracownicy warsztatów zazwyczaj to robią, ale dopiero kiedy są pytani.

Renomowani producenci, tacy jak OSRAM oferują wiele modeli żarówek halogenowych oraz lamp ksenonowych. W zależności od zapotrzebowania, warunków i stylu jazdy, serwisant może dobrać model, który najlepiej spełni wymagania użytkowników, a nawet odmieni wygląd pojazdu. Wszystkie oferowane przez OSRAM żarówki halogenowe i jarzniki ksenonowe mają europejską homologację i są w pełni legalne.

Mechanik powinien także edukować kierowców, przypominać o kontroli ustawienia świateł. Powinno być ono kontrolowane w czasie każdej wizyty w serwisie: podczas przeglądu, po naprawie mechanicznej i blacharskiej. I oczywiście po wymianie żarówki czy jarznika ksenonowego. Poza tym kierowcy powinni samodzielnie sprawdzać stan oświetlenia samochodu, zwłaszcza z prawej strony pojazdów. „Prawe” żarówki przepalają się zauważalnie szybciej, ponieważ są narażone na większe wibracje – koła regularnie najeżdżają na nierówności, które najczęściej znajdują się przy krawędzi drogi. Warto jednak wymieniać żarówki (i źródła ksenonowe) parami, bo ich trwałość jest zbliżona i wkrótce trzeba będzie zmienić także drugą. Wymiana obu sprawi, że droga będzie równomiernie oświetlona. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony