Jakość w kabinie pojazdu może być nawet 3-5 razy gorsza niż na zewnątrz - informuje Valeo. Dodaje, że niemożliwe jest natychmiastowe rozwiązanie problemu smogu, ale można z nim walczyć poprzez regularnie wymieniany i dobrej jakości filtr kabinowy.
Do najgroźniejszych zanieczyszczeń należą tlenek węgla, tlenki azotu, siarki i ozon oraz pył zawieszony, składający się z cząstek o różnych rozmiarach (oznaczenia PM10 i PM2.5 odpowiadają średnicom 10 i 2,5 μm). Kontakt z tymi zanieczyszczeniami jest zagrożeniem dla zdrowia szczególnie w przypadku dzieci, które oddychają szybciej niż dorośli.
Valeo oferuje trzy linie filtrów kabinowych służących do oczyszczania powietrza wewnątrz pojazdu:
- ClimFilter Comfort – poprawiają jakość powietrza we wnętrzu samochodu chroniąc pasażerów przed szkodliwymi cząstkami > 0,1 μm (pyłki, kurz, zarodniki, popiół, sadza),
- ClimFilter Protect – filtry z dodatkowym wkładem z aktywnego węgla, które zatrzymując szkodliwe cząsteczki zapewniają również ochronę przed szkodliwymi gazami
i nieprzyjemnymi zapachami, - Anty-alergiczny ClimFilter Supreme – jeden z najlepszych tego typu produktów na rynku, zapewniają kompleksową ochronę wnętrza kabiny. Filtr nie tylko eliminuje szkodliwe cząstki stałe, szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy, ale także – dzięki warstwie polifenolu – zapobiega wnikaniu do kabiny alergenów i grzybów. Jego skuteczność, potwierdzona przez francuski instytut RNSA, sięga aż 95%.
Niezależnie od rodzaju filtra, Valeo zaleca jego wymianę nie rzadziej niż co 15 tys. km przebiegu lub raz w roku. Optymalnym momentem do wymiany filtra jest przedwiośnie, gdyż to właśnie jesienią i zimą filtr kabinowy jest najbardziej narażony na działanie wilgoci.
Komentarze (0)