ReklamaB1 - AMR 24.01-20.03.2019 Mirek

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  14.06.2018, ~ Administrator   

Sprzęgła wentylatorów chłodnic – kluczowy element w chłodzeniu silnika
Strona 1 z 2

Sprzęgło wentylatora jest niezwykle ważnym elementem układu chłodzenia. Jego zadaniem jest regulacja prędkości obrotowej śmigła wentylatora, w zależności od temperatury cieczy chłodzącej silnik, przepływającej przez chłodnicę oraz temperatury otoczenia.

Funkcja ta realizowana jest poprzez przekazywanie momentu obrotowego pochodzącego z wału silnika między dwoma obracającymi się dyskami sprzęgła, pomiędzy którymi znajduje się olej o dużej lepkości. Tylko najwyższej jakości sprzęgło wentylatora gwarantuje, że charakterystyka pracy wentylatora jest zgodna z wymaganiami fabrycznymi.  Sprzęgło musi modulować prędkość wentylatora w sposób płynny, pomiędzy załączeniem a wyłączeniem. Dla jego prawidłowej pracy niezwykle ważne jest również zapewnienie prawidłowego przepływu powietrza przez chłodnice – powoduje to utrzymanie płynu chłodzącego silnik w pożądanym zakresie temperatur. Jeśli sprzęgło nie działa prawidłowo, wówczas pobiera zbyt dużo mocy oraz jest przyczyną nieprawidłowej temperatury pracy silnika.

Ponad 100 referencji w ofercie

Nissens, w ramach koncepcji „najszerszej oferty”, nieustannie rozszerza swój asortyment sprzęgieł wentylatorów do pojazdów ciężarowych. Do sześćdziesięciu dostępnych wcześniej sprzęgieł pokrywających ponad 300 numerów OE, w maju 2018 roku dołączyło kolejne 47. Aktualnie pełna oferta sprzęgieł wentylatorów Nissens to 107 referencji, z czego 25 referencji sprzedawanych jest standardowo w komplecie z wysokiej jakości śmigłem wentylatora. Wybrane referencje dostępne są również w wersji bez śmigła, co pozwala zaoferować wysokiej jakości produkt w niższej, atrakcyjnej cenie. W ofercie Nissens dostępne są również zaawansowane technologicznie sprzęgła wentylatorów do najnowszych pojazdów, spełniających normę Euro 6. Oferta sprzęgieł do tych pojazdów, dostępna na rynku aftermarket, pozwala klientom obniżyć koszty zakupu części oraz serwisowania najnowszych aut.

Jakość. Tym zdobywa się przewagę

Nissens na każdym kroku stawia na jakość: precyzyjnie wykonane wirniki z wykorzystaniem wytrzymałych stopów metali zapewniają doskonałe wyważenie, zaś wysokiej jakości olej silikonowy gwarantuje prawidłową charakterystykę pracy w długim okresie użytkowania. Indywidualnie testowany elektromagnes, produkowany za pomocą zautomatyzowanej technologii oraz łożyska o wydłużonej żywotności, odporne na wysoką temperaturę, zapewniają długotrwałą i bezawaryjną pracę. Sprzęgła wentylatora Nissens podlegają serii kompleksowych testów wytrzymałości oraz wydajności. Wszechstronne testowanie pozwala spełnić najwyższe oczekiwania dla pojazdów ciężarowych, w każdych warunkach. Poprawna charakterystyka pracy sprzęgła jest bardzo istotna z punktu widzenia utrzymywania optymalnej temperatury pracy silnika, minimalizacji zużycia paliwa oraz zapewnienia odpowiedniej mocy i momentu pojazdowi, kiedy pojawia się duże obciążenie. Montując sprzęgło wentylatora marki Nissens, klient ma gwarancję prawidłowych, zgodnych z wymaganiami OE parametrów pracy sprzęgła wentylatora oraz trwałości produktu wraz z zapewnionym 2-letnim okresem gwarancji.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony