ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

AKCJA ZIMA

ponad rok temu  29.11.2017, ~ Administrator   

Świece żarowe zimą. Wymiana, awarie, uszkodzenia [AKCJA ZIMA]
Strona 1 z 2

Świece żarowe wchodzą w głąb cylindra silnika wysokoprężnego i zostają rozgrzane do temperatur nawet do +1000°C. Taki proces jest konieczny, aby umożliwić rozruch zimnego silnika także zimą, przy najniższych temperaturach dochodzących do nawet ‑40°C.

Świece żarowe powinny być wymieniane co 80.000 - 100.000 kilometrów po to, aby uniknąć uszkodzenia spowodowanego zużyciem. Przede wszystkim przy niskich temperaturach, jesienią i zimą zużyte świece żarowe mogą powodować olbrzymie problemy z uruchomieniem silnika i prowadzić do nierównej pracy silnika oraz zwiększonej emisji spalin połączonej z wydobywaniem się ciemnego dymu z rury wydechowej.

Awaria świecy żarowej może mieć kilka przyczyn: obok zużycia w wyniku starzenia powodem defektów mogą być niefachowy montaż, nieodpowiedni sterownik lub niedoskonała obróbka świec żarowych. W wyniku tego dochodzi do zdeformowania, złamania lub pęknięcia świec żarowych, co może spowodować kosztowne uszkodzenia. I tak przykładowo świec nie daje się już wykręcić lub – w najgorszym przypadku – części świecy żarowej mogą dostać się do cylindra i go uszkodzić.

MEYLE AG oferuje niemal 130 świec żarowych MEYLE‑ORIGINAL dla wielu popularnych zastosowań: z wytworzonymi według specyfikacji dostawców seryjnych częściami, w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym, MEYLE pokrywa w Europie niemal 90 procent potrzeb rynku. Dodatkowo producent z Hamburga oferuje niemal 60 zestawów sterowników świec żarowych w jakości MEYLE‑ORIGINAL, które oprócz sterownika, zawierają również odpowiednie świece żarowe.

Aby uniknąć uszkodzeń i zużycia, świece żarowe MEYLE‑ORIGINAL są więc wytwarzane według specyfikacji dostawców seryjnych dla producentów samochodów – do tego należy także zastosowanie metalu odpornego na wysokie temperatury i technologii podwójnego ogniwa grzewczego. Dzięki temu świece żarowe MEYLE‑ORIGINAL wykazują optymalnie dopasowane przeniesienie temperatury i wysoką zdolność izolacji przed przepięciami lub przebiciami. Dodatkowo środek świecy żarowej, jest (poprzez zastosowanie specjalnego gumowego uszczelnienia) antyhygroskopijny – nie zbiera więc wilgoci – co zapobiega korozji wewnątrz świecy. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i optymalnie dopasowanych do siebie elementów świece żarowe MEYLE-Original mogą bardzo dokładnie utrzymywać żądaną temperaturę dalszego żarzenia. Przez to w istotny sposób zmniejsza się emisję spalin i chroni środowisko.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ karol 1 ponad rok temu Przed zimą warto się zaopatrzyć w nowe świece . W zeszłym roku mój diesel został unieruchomiony właśnie przez wyeksploatowane świece . Wymieniłem na nowe delfi . przegląd przed zimą zaliczony także mam nadzieję że w tym roku bez niespodzianek będzie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony