Części i regeneracja

Części i regeneracja

ponad rok temu  14.08.2015, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Świetlny poradnik wakacyjny dla zmotoryzowanych

No i znowu, jak co roku, jedziemy na wakacje samochodem. Poza sprawdzeniem, czy wszyscy zainteresowani są już bezpiecznie zapięci pasami i czy na pewno nasz bagaż jest prawidłowo zamocowany, nie zapomnijmy skontrolować też stanu oświetlenia naszego pojazdu.

Łatwo popaść w rutynę i przyjąć, że na pewno wszystko działa jak należy. Tymczasem z Ogólnopolskiego Testu Samochodowego przeprowadzonego jesienią ubiegłego roku na zlecenie firmy OSRAM wraz z siecią stacji diagnostycznych Autotest wynika, że blisko 30% użytkowników dróg w Polsce ma niesprawne światła w samochodzie. Najczęściej nie działają światła pozycyjne (13,3%), ale szwankują też światła stopu (6,2%), mijania (5,6%) i drogowe (3,5%). Kierunkowskazy też nie zawsze są w stanie poinformować o chęci wykonania manewru, co na pewno pogarsza nasze bezpieczeństwo na drodze.

Diody na kłopoty

Aby uniknąć problemu z oświetleniem, warto zainwestować w markowe światła LED do jazdy dziennej, np. LEDriving LG. Zużywają one o 90% mniej energii od tradycyjnych reflektorów i pozwalają w ciągu dnia oszczędzić żarówki w reflektorach głównych. Światła te można łatwo zainstalować w wielu modelach samochodów i mamy na nie aż 5 lat gwarancji.

- Dodatkowo, aby zapobiec potencjalnym kłopotom, warto zaopatrzyć się w latarkę. Taki mały gadżet, a może uratować nam życie w sytuacji awarii czy wypadku – mówi Magdalena Bogusz, menedżer ds. komunikacji i marketingu w segmencie oświetlenia motoryzacyjnego marki OSRAM.

- W OSRAM nazywamy to światłem bezpieczeństwa. Dzięki mocnemu światłu LED będziemy widoczni aż z 240 metrów. Mamy w swojej ofercie dwa modele takich latarek – LEDguardian Road Flare i LEDGuardian Saver Light Plus.

Ten drugi model jest wyposażony dodatkowo w nóż do przecinania pasów i młotek umożliwiający wybicie szyby.

Żarówki na zapas

- Jeśli jednak nie mamy LED-ów, powinniśmy się przygotować na ewentualne kłopoty w podróży.

W przypadku awarii oświetlenia w trakcie pokonywania wakacyjnej trasy, może się zdarzyć, iż nie będziemy mieli możliwości skorzystania z pomocy warsztatu – stwierdza Magdalena Bogusz. - Dlatego zawsze powinniśmy wozić ze sobą zapasowe żarówki. W ofercie OSRAM można znaleźć gotowe zestawy zapasowe z żarówką reflektorową oraz z kilkoma najpopularniejszymi żarówkami pomocniczymi i bezpiecznikami. Zestawy są dostępne z żarówką H1, H4 lub H7.

Pomimo, że w Polsce nie ma takiego wymogu, pamiętajmy, że komplet dodatkowych żarówek, podobnie jak kamizelki odblaskowe, to obowiązkowy ekwipunek w wielu krajach. I choć zgodnie z Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym, mamy prawo jeździć z wyposażeniem wymaganym w kraju, z którego pochodzimy, to warto wiedzieć, że tłumaczyć się za brak żarówek będziemy np. we Francji, Hiszpanii, czy na Słowacji, a za brak kamizelki odblaskowej np. w Portugalii, Norwegii i Luksemburgu.

Diody na wycieczki wakacyjne

- Produkty diodowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród użytkowników samochodów – dodaje Magdalena Bogusz. - Zyskały też uznanie w światku rowerowym, który ożywa w wakacyjnym okresie. A ponieważ często na wakacje zabieramy własne rowery, wprowadziliśmy na rynek rodzinę lamp rowerowych LEDsBIKE, opartych na technologii LED – trzy lampki przednie i jeden model tylny.

Z takim świetlnym wyposażeniem możemy być pewni, że nie zgubimy się w ciemności nawet po zamianie auta na rower na naszych wakacyjnych wycieczkach.

Przed podróżą sprawdźmy więc, czy mamy wszystko z oświetleniowej listy. Jeśli tak, możemy być spokojni, że w nocy będziemy bezpieczni, a w sytuacji zagrożenia szybko dostrzeżemy światełko w tunelu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony