Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  26.09.2018, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Tenneco: amortyzatory zamienne inteligentnego zawieszenia RideSense™

Tenneco rozszerzył zakres zamiennych amortyzatorów elektronicznych. Linia produktów została nazwana Monroe® Intelligent Suspension RideSense™ i ogłoszono przy tym 18 nowych numerów części, które będą dostępne począwszy od pierwszego kwartału 2019 roku. Produkt zaprojektowany jest do bezpośredniej wymiany oryginalnych amortyzatorów w pojazdach wyposażonych w technologię elektronicznego zawieszenia. Kompleksowa linia produktów RideSense™ – zaprezentowana po raz pierwszy na targach Automechanika Frankfurt – obejmuje obecnie 50 numerów części dla ponad 15 milionów pojazdów zarejestrowanych w regionie EMEA.

Część portfolio Monroe Intelligent Suspension obejmuje zaawansowane rozwiązania zawieszeń zaprojektowane dla rynku części oryginalnych. Amortyzatory zamienne Monroe Intelligent Suspension RideSense™ są w pełni kompatybilne z produkowanymi przez Tenneco oryginalnymi systemami zawieszeń elektronicznych w popularnych samochodach osobowych, lekkich ciężarówkach i pojazdach SUV. Każda jednostka jest zaprojektowana tak, by ciągle dostosowywać swoje siły ściskania i odboju do zmieniających się warunków jazdy w celu zapewnienia optymalnej precyzji prowadzenia, kontroli i redukcji NVH.

Światowi producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) coraz częściej wprowadzają technologię elektronicznego tłumienia wstrząsów do swoich pojazdów w celu osiągnięcia jak najwyższych wrażeń z jazdy. W związku z tym zapotrzebowanie rynkowe na kompatybilne produkty zamienne stale rośnie”, mówi Maurits Binnendijk, wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco. „Tenneco ciągle poszerza swój zakres zaawansowanych rozwiązań zawieszeń w celu wykorzystania tej możliwości wzrostu. Nasze zamienne amortyzatory elektroniczne RideSense™ wykorzystują zaawansowane technologie układów zaworów i inne wiodące technologie w celu zapewnienia ciągłej normalnej eksploatacji i prawidłowej wysokości jazdy po tym jak oryginalne amortyzatory pojazdu staną się zbyt zużyte.

Każdy amortyzator Monroe Intelligent Suspension RideSense™ jest podłączony do Elektronicznego Zespołu Sterującego (ECU), który odbiera sygnały z czujników takie jak przyspieszenie kół, przemieszczenie nadwozia i kąt skrętu i wykorzystuje tak zgromadzone dane dla potrzeb reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe i jezdne w czasie tak krótkim jak 10 milisekund. Amortyzatory zapewniają optymalny komfort i kontrolę pojazdu poprzez polepszenie kontaktu pomiędzy kołami a drogą, zmniejszenie oscylacji podczas omijania przeszkód, poprawę kontroli podczas zmiany pasa jazdy oraz szereg innych korzyści dostępnych w pojazdach wyposażonych w elektroniczne układy zawieszeń.

Amortyzatory Monroe Intelligent Suspension RideSense™ są zaprojektowane tak, aby odpowiadały one profilowi jazdy i manewrowania każdego pojazdu OE. Są one objęte pięcioletnią gwarancją jakości i osiągów produktu. Dodatkowo, każdy produkt dostarczany jest w wysokiej jakości pojedynczym opakowaniu opatrzonym aktualną nazwą marki i zaprojektowanym tak aby przyciągać klientów i wytrzymać potencjalne uszkodzenia związane z wysyłką i transportem.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony