Części i regeneracja

Części eksploatacyjne

10 miesięcy temu  26.05.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Turbosprężarki GOTTENBERG

Turbosprężarki GOTTENBERG skutecznie zwiększają sprawność i moc silnika spalinowego przez wtłaczanie dodatkowego powietrza do komory spalania.

Turbiny GOTTENBERG poprawiają wydajność silnika zwiększając gęstość gazu dolotowego, a tym samym zapewniając większą moc na cykl silnika. Sprężarka zasysa powietrze z otoczenia i spręża je, zanim dostanie się do kolektora dolotowego pod zwiększonym ciśnieniem. Skutkuje to większą masą powietrza wpływającego do cylindrów przy każdym suwie ssania. Moc potrzebna do uruchomienia sprężarki odśrodkowej pochodzi z energii kinetycznej spalin silnika.

Zastosowanie turbosprężarki marki GOTTENBERG gwarantuje zwiększenie oszczędności paliwa. Osiąga się to poprzez odzyskiwanie energii odpadowej ze spalin i przekazywanie jej z powrotem do wlotu silnika. Wykorzystując potencjalnie marnującą się energię do zwiększenia masy powietrza, łatwiej jest zapewnić spalenie całego paliwa przed odpowietrzeniem na początku etapu wydechu.

GOTTENBERG dysponuje szeroką ofertą turbosprężarek: bez geometrii, ze zmienną geometrią i mechanicznymi oraz elektronicznymi aktuatorami.

Każda nowa turbosprężarka GOTTENBERG zawiera zestaw uszczelek, 15ml oleju startowego oraz instrukcję, która przypomina o najważniejszych (koniecznych) czynnościach montażowych.

Fot. GOTTENBERG

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony