Części i regeneracja

Części i regeneracja

10 miesięcy temu  19.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

Turbosprężarki OES-PARTS w MOTO-PROFIL

Turbosprężarki, kiedyś domena najszybszych pojazdów o wysokich osiągach, dziś montowane są w większości modeli sprzedawanych samochodów. Turbosprężarki OES-PARTS skutecznie zwiększają sprawność i moc silnika spalinowego przez wtłaczanie dodatkowego powietrza do komory spalania.

W uproszczeniu można powiedzieć, że turbosprężarka to rura w kształcie ślimaka, która kieruje spaliny w kierunku odpowiednich łopatek. Gazy obracają łopatki turbosprężarki z bardzo dużą prędkością, a turbina wprawia w ruch kompresor. Powoduje to zasysanie do silnika znacznie większej ilości powietrza niż byłoby to możliwe w silniku bez turbodoładowania, co oznacza, że można wykorzystać większą koncentrację paliwa.

To powoduje większą eksplozję w cylindrze, a im większa eksplozja, tym więcej generowanej mocy.

Turbosprężarki nie tylko zwiększają moc, ale także zwiększają wydajność, bo wykorzystują gazy odpadowe do generowania mocy, sam silnik nie musi pracować ciężej. Oznacza to, że można wykorzystać mniejszy silnik, aby wytworzyć taką samą moc, jak większy silnik wolnossący. Mniejsze silniki są zawsze bardziej wydajne niż większe, zwiększając oszczędność paliwa i redukując emisję spalin.

Turbosprężarki zwiększają także moment obrotowy – szczególnie przy niskich obrotach. Samochody z turbodoładowaniem mają również cichsze układy wydechowe. Odzysk spalin skutecznie zmniejsza ilość gazu wydobywającego się z układu wydechowego, dzięki czemu nie jest tak głośny jak samochód bez turbodoładowania. 

Turbosprężarki OES-PARTS dostępne są na wyłączność w MOTO-PROFIL.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony