ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

3 miesiące temu  23.05.2019, ~ Administrator   

UFI Filters na targach w Bolonii
Strona 1 z 2

UFI Filters ARGENTIUM - czy to rewolucja w filtracji powietrza kabinowego? Medium filtrujące powstało z syntetycznych włókien polimerowych o właściwościach antybakteryjnych. Współczynnik antybakteryjny to 99%, a skuteczność filtracji 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrona, wg ISO 11155-1!

UFI Filters prezentuje na targach Autopromotec przełomową technologię. Materiał ARGENTIUM określa wyjątkową strukturę i materiał medium filtrującego, które zostało wymyślone i wyprodukowane przez UFI Filters. Tworzą je syntetyczne włókna polimerowe zawierające kombinację składników o zwiększonym współczynniku antybakteryjnym.

To rewolucyjne medium opracowane w oparciu o doświadczenie UFI Filters w dziedzinie badań i rozwoju nowych materiałów składa się z włókniny z cząstkami srebra (argentium to nazwa srebra zawierającego german) o silnym działaniu antybakteryjnym, która w innowacyjny sposób neutralizuje drobnoustroje, grzyby i pleśń, zmniejszając zanieczyszczenie o 99%.

Testy przeprowadzone w UFI Innovation Center (Centrum badań i rozwoju UFI Filters) pokazały, że nowy materiał przez cały okres eksploatacji zachowuje jednakowe właściwości antybakteryjne. Dzięki strukturze włókien UFI Filters ARGENTIUM zdolność usuwania gromadzących się drobnoustrojów jest znacznie dłuższa. Tymczasem w rozwiązaniach dostępnych na rynku właściwości te zmniejszają się wraz z kolejnymi cyklami użytkowania.

Nowe medium UFI Filters ARGENTIUM w filtrze kabinowym znacząco poprawia jakość powietrza, a także warunków jazdy, dzięki szczególnej kombinacji z węglem aktywnym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium, certyfikowane wg normy ISO 11155-1, to połączenie gwarantuje skuteczność filtracji przekraczającą 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrona (m.in. pyłki, kurz), a równocześnie eliminuje szkodliwe gazy, jak tlenki azotu (NOx), i nieprzyjemne zapachy.

W najbliższych miesiącach innowacyjny materiał filtrujący zastosowany w UFI Filters ARGENTIUM zostanie wdrożony do całej gamy produktów przeznaczonych do kabin samochodowych w segmencie aftermarket, zarówno do filtrów przeciwpyłkowych jak i zawierających węgiel aktywny. Stopniowo będzie on zastępował tradycyjne wkłady, od których będzie wyróżniał go charakterystyczny, niebieski kolor włókien, przy czym dotychczasowe oznaczenia produktów nie ulegną zmianie. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony