Części i regeneracja

Części i regeneracja

3 miesiące temu  29.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

Uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym montażem filtra oleju OX 1141D

Wkład filtra oleju OX 1141D jest dostarczany w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi pierścieniami uszczelniającymi. Jeśli jednak nie zostaną one zamontowane we właściwej pozycji, może to doprowadzić do nieprawidłowego smarowania i poważnego uszkodzenia silnika.

Zachowaj zgodność z pozycjami montażowymi

Sworzeń wkładu filtra oleju ma trzy wgłębienia. Dostarczone oringi można wkładać tylko do przednich i tylnych rowków uszczelniających. Należy również pamiętać, że oringi mają różne średnice, a w odpowiedni rowek należy włożyć odpowiedni pierścień uszczelniający. Jeśli środkowe wgłębienie zostanie omyłkowo potraktowane jako rowek uszczelniający i wyposażone w jeden z oringów, może to prowadzić do znacznych uszkodzeń.

Uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym montażem

Jeśli dojdzie do pomylenia oringów albo zamontowania jednego z nich w środkowym wgłębieniu, może to doprowadzić do nieszczelności we wnętrzu filtra oleju. W takim wypadku korpus filtra oleju będzie pusty po każdym wyłączeniu silnika. Podczas następnego procesu rozruchu może to spowodować opóźniony wzrost ciśnienia oleju do niedostatecznego poziomu, a tym samym poważne uszkodzenie silnika.

Jeśli oringi są zamontowane na sucho, mogą wyślizgnąć się z rowka lub ulec uszkodzeniu w wyniku zwiększonego tarcia. Także zbyt mocno zamocowana uszczelka pokrywy korpusu filtra może spowodować uszkodzenie i wycieki.

Ważne!
Przed montażem wszystkie uszczelki na wkładzie filtra oleju i korpusie muszą zostać zwilżone czystym olejem, aby uniknąć uszkodzenia i wycieków w wyniku montażu na sucho. Pokrywę korpusu filtra wolno dokręcać tylko momentem określonym przez producenta.

źródło: Mahle Technical Messenger

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony