Części i regeneracja

Części i regeneracja

2 miesiące temu  11.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Valeo wprowadza na rynek pióra wycieraczek Valeo Canopy. Co je wyróżnia?

Firma Valeo wprowadza na rynek Valeo Canopy™, pierwsze pióro wycieraczki zaprojektowane w celu zmniejszenia emisji CO2 o 61% w porównaniu z piórem wycieraczki Valeo reprezentatywnym dla większości piór wycieraczek dostępnych na rynku europejskim. Wyniki zweryfikowane zostały przez Bureau Veritas, niezależną organizację.

W ramach planu Valeo CAP 50, mającego na celu zmniejszenie śladu węglowego całego łańcucha dostaw, Valeo Service, podmiot Valeo zajmujący się działalnością posprzedażną, zobowiązał się do stopniowego zmniejszania jej wpływu na środowisko naturalne. Ponadto, wspiera swoich partnerów zawodowych w sektorze motoryzacyjnym w ich wysiłkach na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju rynku części zamiennych.

Pióro wycieraczki Valeo CanopyTM jest wykonane w ponad 80% z naturalnych, odnawialnych lub pochodzących z recyklingu materiałów, takich jak cukier trzcinowy, oleje roślinne lub sadza z opon pochodzących z recyklingu.

Zwiększony udział materiałów pochodzących z recyklingu jest stosowany także w innych komponentach wycieraczek Valeo CanopyTM, z maksymalnie 15% stali pochodzącej z recyklingu w konstrukcjach metalowych i do 50% tworzywa sztucznego w zaciskach końcowych.

Valeo nie zatrzymuje się na tym; Valeo Canopy™ są dostępne w opakowaniach wykonanych w 100% z kartonu, w pełni nadających się do recyklingu i drukowanych przy użyciu farb wodnych niezawierających rozpuszczalników.

Oprócz tego działania w zakresie Valeo Canopy™, firma Valeo zobowiązała się do wyeliminowania opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych ze wszystkich swoich asortymentów piór wycieraczek do końca 2024 r. w Europie, zastępując je bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami kartonowymi.

- Oferta ta ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zrównoważony rozwój. Wycieraczki przedniej szyby Valeo CanopyTM mają zostać wprowadzone do sprzedaży w Europie począwszy od tego lata, aby być przygotowanym na porę deszczową - mówi Marlène Carrias-Iked, wiceprezes ds. marketingu strategicznego, cyfryzacji i innowacji - Valeo Service.

Płaskie ostrze Valeo Canopy™, z konkretną gumą i zapakowane w kartonowe pudełko, umożliwia redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do produktu Valeo Flat Blade, reprezentatywnego dla większości komercyjnych piór wycieraczek na rynku europejskim, produkowanych w Azji, z kauczukiem syntetycznym i sprzedawanych w opakowaniach z tworzywa sztucznego.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony