ReklamaB1 - AMR 24.01-20.03.2019 Mirek

Części i regeneracja

Części i regeneracja

8 miesięcy temu  11.06.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Więcej części zamiennych w ofercie ELIT Polska

Do katalogu Elit Polska dołączył kolejny renomowany producent części zamiennych do samochodów osobowych - General Ricambi.

Firma General Ricambi powstała ponad 30 lat temu w Mediolanie. Dziś dysponuje fabryką o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, w którym produkowane są między innymi przekładnie kierownicze, półosie napędowe oraz pompy wspomagania. Poszczególne referencje trafiają na pierwszy montaż oraz aftermarket.

„Nasza sieć stawia na różnorodność dostawców, co pozwala współpracującym z nami warsztatom wybrać optymalną ofertę dla swoich Klientów. Stąd wprowadzamy do dystrybucji kolejnego producenta elementów układu przeniesienia napędu” - mówi Dawid Cieśla z ELIT Polska - „General Ricambi proponuje bardzo szeroki katalog referencji na aftermarket przeznaczonych do marek samochodów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Przekłada się to na pokrycie niemal całego parku pojazdów osobowych zarejestrowanych w naszym kraju”.

General Ricambi oferuje także półosie wału napędowego po rekonstrukcji. Proces ten znacząco różni się od elementów naprawianych czy regenerowanych. W tym przypadku każda zdemontowana półoś rozkładana jest na pojedyncze elementy, których stan podlega wnikliwej analizie i ocenie. W przypadku dużego stopnia zużycia dana część zostaje zezłomowana, a nowa - wyprodukowana z zachowaniem oryginalnych parametrów. Następnie kompletna półoś trafia do lakierni, ostatnią nakładaną warstwą jest powłoka antykorozyjna. W tym zakresie włoska fabryka spełnia standardy ISO 9001:2008.

Co więcej, firma General Ricambi systematycznie gromadzi i magazynuje odzyskane elementy, zaś nowoczesny park maszyn pozwala na wytworzenie nowego wału niezależnie od stopnia przygotowania całości do rekonstrukcji. W praktyce znacznie upraszcza i przyspiesza to proces dystrybucji półosi na linii fabryka - dystrybutor - warsztat.

„Rekonstrukcja półosi wału napędowego to bardzo ciekawa i zarazem konkurencyjna pozycja w ofercie General Ricambi. Unikalny sposób przywracania jej sprawności technicznej ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze” - dodaje Dawid Cieśla - „To także niemal stuprocentowa szansa na nowy element do starszych konstrukcji samochodów, do których producent nie zapewnia już oryginalnych części. Jeśli zważymy, że średnia wieku pojazdu w Polsce to prawie 15 lat, mamy w tej ofercie duży potencjał rozwoju i korzyści”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony