Części i regeneracja

Części i regeneracja

miesiąc temu  28.05.2020, ~ Administrator   

Wskazówki przy wyborze żarówek halogenowych
Strona 1 z 2

Na rynku motoryzacyjnym, także wśród nowych fabrycznie pojazdów, niezmiennie dominują żarówki halogenowe. Najintensywniej eksploatowane są te w reflektorach głównych, a tym samym najczęściej podlegają wymianie. Wybór nowych podyktowany jest zastosowanym przez producenta samochodu typem, na przykład H1, H4, H7 czy H11.

Na tym kryterium można by zakończyć proces zakupu. Ale już pobieżny przegląd rynkowej oferty może przyprawić o przysłowiowy „zawrót głowy”. Co więcej, ten sam producent proponuje kilka modeli żarówek halogenowych tego samego typu. Nasuwa się więc pytanie o różnice pomiędzy nimi.

Na początek warto przypomnieć sobie o roli oświetlenia pojazdu. W tak ważnej kwestii jak bezpieczeństwo nie wolno ryzykować. Stąd lepiej wybrać żarówki renomowanego producenta niż pokusić się o pozorną oszczędność.

Za marką Philips stoi nie tylko stuletnie doświadczenie, ale też gwarancja użycia wysokiej jakości materiałów oraz dbałości o każdy szczegół wykonania. To ważne w tak precyzyjnej konstrukcji, ponieważ już minimalna zmiana parametrów negatywnie wpłynie na emisję wiązki światła, a tym samym pogorszy optykę reflektora. W praktyce kierowca może zostać pozbawiony dobrej widoczności, a pozostali uczestnicy ruchu drogowego zostać oślepieni” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Oferta żarówek halogenowych H1, H3, H4, H7 czy H11 marki Philips składa się z kilku pozycji. Wybór konkretnej można przypisać indywidualnym potrzebom kierowcy. Widniejące na opakowaniach oznaczenia 30, 60 czy 130 proc. oznaczają dłuższą, w porównaniu do wymaganego prawem minimum, wiązkę światła na drodze.

Z kolei wyrażona w Kelwinach temperatura określa barwę. W żarówkach halogenowych Philips WhiteVision ultra może ona osiągnąć wartość nawet 4200 K, co odpowiada efektowi lamp ksenonowych. To dobra propozycja dla kierowców, którzy chcą podkreślić linię i wygląd swojego samochodu.

Indywidualną cechą żarówek Philips X-tremeVision G-force jest odporność na wibracje rzędu 10 G. Uzyskano ją poprzez połączenie wzmocnionej konstrukcji żarnika, wysokiej jakości szkła kwarcowego oraz unikalnej mieszanki gazów wtłaczanych pod dużym ciśnieniem. Ten produkt doceniają kierowcy bardziej obciążonych pojazdów, jak i użytkownicy crossoverów, SUV-ów i terenówek.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony