Części i regeneracja

Części i regeneracja

Artykuł sponsorowany

25 dni temu  08.06.2020, ~ Administrator   

Wymiana akumulatora krok po kroku. Porada z VARTA Partner Portal
Strona 1 z 2

Po europejskich drogach porusza się ponad 40 000 modeli samochodów, co oznacza, że nawet eksperci mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniego akumulatora dla każdego z nich. Dlatego bardzo pomocnym narzędziem jest VARTA Partner Portal. To sekcja na stronie VARTY, gdzie udostępniane są informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.

VARTA Partner Portal to cztery moduły, których celem jest wsparcie serwisów w procesie wymiany akumulatora na nowy. Coraz większa ilość pojazdów z systemami Start-Stop, coraz bardziej zaawansowania i złożona elektronika sprawiają, że wymiana akumulatora może być nie lada wyzwaniem. Ponad to w niektórych przypadkach znacznie wydłużył się czas serwisowania akumulatorów – częściowo także dlatego, że często są one montowane w trudno dostępnych miejscach.

VARTA Partner Portal jest dostępny bezpłatnie dla każdego pracownika warsztatu za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wystarczy rejestracja na stronie VARTA.

Cztery moduły zawierające wszystkie kluczowe informacje:

Portal zapewnia możliwość błyskawicznego uzyskania wszystkich kluczowych informacji dotyczących wymiany akumulatora:

 1. Moduł WYBORU AKUMULATORA umożliwia precyzyjne dopasowanie akumulatora oraz znalezienie konkretnego produktu według numeru części na podstawie kodu wyszukiwania akumulatora. W module uwzględniono także alternatywne produkty, zapewniające lepsze parametry oraz niemal wszystkie modele samochodów z systemem start-stop.

 2. Dzięki modułowi POŁOŻENIA AKUMULATORA pracownicy warsztatu mogą natychmiast odnaleźć akumulator. Za pomocą schematu wyświetlane jest jego umiejscowienie w pojeździe.

 3. W ramach INSTRUKCJI MONTAŻU wskazywany jest szacowany czas serwisowania oraz poszczególne kroki prawidłowej wymiany akumulatora. Instrukcje ułatwiają także montaż akumulatora w pojazdach z systemem start-stop, w tym także wskazanie konieczności podłączenia systemu zarządzania akumulatorem.

 4. Sekcja WIEDZY NA TEMAT AKUMULATORÓW to informacje o akumulatorach do systemów Start-Stop obejmujące np. charakterystykę i zasady zastosowania akumulatorów w pojazdach z systemem Start-Stop, objaśnienia dlaczego wybór właściwej technologii ma duże znaczenie w przypadku pojazdów Start-Stop, czy też zalecenia dotyczące testowania akumulatorów w pojazdach z systemem start-stop i zasady interpretacji ich wyników.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony