ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

temat miesiąca

Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  12.01.2018, ~ Administrator   

Wymiana amortyzatorów? Obniżenie? Lista kontrolna! [TEMAT MIESIĄCA]

BILSTEIN to nie tylko amortyzatory, ale również elementy ich mocowania, sprężyny, moduły pneumatyczne i kompresory oraz kompletne zestawy zawieszenia. Tworzona systematycznie oferta obejmuje kilka tysięcy referencji przeznaczonych zarówno do produkowanych współcześnie samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych, jak i starszych modeli, w tym uznawanych dziś za youngtimery i klasyki. Przy odnalezieniu odpowiedniej pozycji pomaga dostępny na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl e-katalog. Pomimo to, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem…

"Nasza firma prowadzi cykliczne szkolenia dla pracowników warsztatów, podczas których uczymy oceny stanu technicznego zawieszenia, czy odpowiedniego doboru referencji. Zwracamy również uwagę na sprawdzenie elementów mocujących i sprężyn, których uszkodzenia mogą zniweczyć wymianę amortyzatorów na nowe" - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Wydawać by się mogło, że lista czynności do wykonania nie jest długa, a przez to łatwa do zapamiętania. Z zajęć praktycznych wynika jednak, że nawet najbardziej doświadczony mechanik - jak każdy człowiek - ma prawo popełnić błąd wynikający z rutyny działania".

Takim sytuacjom można jednak zapobiec, korzystając z listy kontrolnej, na której wyszczególniono wszystkie czynności do wykonania. Z takich "ściągawek" korzystają między innymi piloci współczesnych samolotów pasażerskich podczas procedur startów i lądowań.

Można ją pobrać TUTAJ.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony