ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Wydarzenia

ponad rok temu  14.12.2017, ~ Administrator   

Zwiedzamy fabryki KYB w Czechach

Zakład produkujący sprężyny zawieszenia. Pierwszy etap produkcji to odwijanie i prostowanie drutu

Strona 1 z 3

Na całym świecie tygodniowo powstaje ponad milion amortyzatorów KYB. Jeden z zakładów producenta położony jest w czeskim mieście Chrudim oddalonym o 15 km od tego produkującego amortyzatory w Pardubicach. Korzystając z zaproszenia firmy zwiedziliśmy obie fabryki, aby móc zobaczyć miejsca, które dają mechanikom samochodowym gotowe rozwiązania.

KYB to producent szeroko pojętej hydrauliki siłowej. Roczna sprzedaż firmy na świecie osiąga wartość 2,6 miliarda euro. W 89 fabrykach w 25 krajach pracuje 13 i pół tysiąca ludzi. W ofercie KYB możemy znaleźć różnego rodzaju tłumiki drgań stosowane w transporcie kolejowym i budownictwie, siłowniki podwozi dla przemysłu lotniczego, amortyzatory i widelce teleskopowe do motocykli, amortyzatory i sprężyny zawieszenia do samochodów oraz wiele innych rozwiązań. Oferta jest bardzo złożona, ale to rynek motoryzacyjny stanowi 70% globalnej produkcji KYB.

– Europa to drugi po Japonii największy dla KYB rynek na świecie – podkreślano podczas konferencji w Czechach.

Na całym świecie powstaje ponad milion amortyzatorów KYB tygodniowo. To produkty zarówno na pierwszy montaż, jak i rynek wtórny. Każdy nowy produkt wchodzący do seryjnej produkcji jest testowany na specjalnym torze w Japonii o powierzchni 64 stadionów piłkarskich. Zbudowany za 20 milionów euro obiekt oferuje aż 22 rodzaje różnych nawierzchni testowych.

Produkty KYB są doceniane przez kierowców i mechaników w Europie. Na terenie tutejszych magazynów dostępnych jest 4,5 miliona sztuk amortyzatorów.

Z wyliczeń sprzedażowych wynika, że w Europie na rynku części zamiennych co sekundę montowane są produkty KYB. W Polsce KYB Europe działa od 2008 roku. Za region Europy Wschodniej (poza Polską, też Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Słowację i Słowenię) odpowiada zespół kierowany przez Radosława Pałkę. Oferta KYB dla aftermarketu obejmuje amortyzatory, sprężyny zawieszenia, zestawy montażowe górnego mocowania oraz zestawy osłonowo-ochronne.

Zakład produkujący sprężyny

Odwiedzamy zakład produkujący sprę- żyny zawieszenia w czeskim mieście Chrudim. Jego pracownicy oprowadzają nas po obiekcie, prezentując kolejne etapy produkcji. Pierwszy z nich to odwijanie i prostowanie drutu, następnie zwijanie (formowanie), wyżarzanie i kulowanie (śrutowanie). W niektórych przypadkach dochodzi jeszcze szlifowanie. Kolejne, końcowe już etapy to malowanie proszkowe, znakowanie, pakowanie i wysyłka. Tu powstaje 95% popytu KYB Europe. Zakład produkuje 2,2 miliona sprężyn rocznie – wszystkie trafiają na rynek wtórny. W uruchomionym w styczniu 2013 roku obiekcie pracuje 88 osób.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony