ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Diagnostyka

Diagnostyka

Prawo

ponad rok temu  01.02.2018, ~ Administrator   

Będzie podwyżka za badanie w SKP? Koszty wzrosły o 70%

Czy za przegląd techniczny samochodu kierowcy zapłacą więcej? Wyczekiwana przez diagnostów i właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów podwyżka może stać się faktem. Wnioskuje o nią (po raz kolejny) w specjalnym piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów. 

Izba podkreśla, że stawki te są na tym samym poziomie od 14 lat, podczas gdy koszty wykonania tego badania wzrosły o 70%. Podobnie zmiana stawki VAT z 22 na 23% kilka lat temu nie spowodowała wzrostu ceny badania technicznego, a co za tym idzie obniżyła opłacalność tego zajęcia dla stacji.

Czy jest szansa na zmianę? O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 5
  SMUTNY
 • 33
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW

Komentarze (8)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ TEDI 8 ponad rok temuocena: 67%  Jako że mam SKP przy serwisie wyjaśnię kwestie których nie rozumiecie, a "janosika" zapraszam do szkoły podstawowej, żeby umiał się wyrażać w sposób zrozumiały dla innych Dlaczego SKP jest tak dużo i jest to taki dochodowy interes?, otóż SKP był bardzo dochodowym interesem i dla wielu nadal nim pozostał, ponieważ w SKP nie robili przeglądów, a tylko sprzedawali pieczątki, lub "klepali przeglądy" i niestety wielu dalej tak robi. Od listopada 2017 obowiązuje Cepik 2, co w zamyśle ustawodawców ma usunąć patologię i niejako zmusić diagnostów do przeprowadzania rzetelnych badań.. Jednak w Polsce, nic nie może być normalne, wszystko musi być po Polsku, tak więc w zasadzie Cepik2 niewiele zmienił, a więcej utrudnił pracę stacji. W Polsce jak wchodzi ustawa mająca coś ucywilizować, od razu specjaliści od obchodzenia prawa podsuwają zainteresowanym wiele sposobów jak ten zapis obejść. Robiąc uczciwie przeglądy przy tej ilości stacji wcale nie jest to taki dobry interes.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Diagnosta 7 ponad rok temu Jak jest to taki nie opłacalny interes to dlaczego tyle tych stacji, jedna prześciga drugą ,jeden właściciel ma po 2 i nawet 4 na Dolnym Śląsku. Kiedyś ilość stacji określał Urząd Wojewódzki od ilości mieszkańców na danym terenie a teraz jest to wypranie pieniędzy zarobionych w różny sposób i jest to legalne diagnosta na emeryturze .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ janosik 6 ponad rok temuocena: 50%  niewiem za co wszedzie osranych tych stacji jest za pół godziny pracy lompy nie przeciebiorcy
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Przedsiębiorca 5 ponad rok temuocena: 50%  może podyktowane jest to wzrostem kosztów prowadzenia działalności np. wzrostem opłat za energię np. prąd, gaz, woda, wzrostem podatków od nieruchomości, wzrostem kosztów pracy...? Widać, że osoby robiące wpisy raczej nigdy nie miały i nie prowadziły własnego przedsiębiorstwa. Skoro wg Państwa dalej to taki dochodowy "biznes" przy tych stawkach proponuje samemu zainwestować kilka set tysięcy i dopiero się wypowiadać.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Grze 4 ponad rok temuocena: 25%  Ale od kulki lat liczba aut do badania wzrasta. częściej diagności wykonują badanie i więcej zarabiają.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Olo 3 ponad rok temuocena: 40%  Ja wnioskuję o podwyżkę pensji, od paru dobrych lat nie dostałem podwyżki.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Wojt 2 ponad rok temuocena: 78%  Ja od lat to samo zarabiam a cigle cos drozeje. Skonczmy z tym chrzanieniem pisowskim - dali jednym innym biora. Mieli bogaci palcic podatki i dalej nic sie nie zmienilo, zus ja place wiekszy a nie wspomne o krusie. Ludzie - i tak nie mamy nic do powiedzenia wiec zrobia co im sie chce. Rzygac sie chce nigdy nie bedziemy miec zycia jak stara unia my zwykli ludzie pracy. Podnoscie se i latajcie rzadowymi samolotami autami trwoncie kase i zatrudniajcie pacholecia na stanowiska ministerialne. To jest zenujace. Wstyd ludzi. Wstyd podpierac tak motywowac chec podwyzki kolejnego lobby. A po co jest tyle tych stacji? W malym miasteczku 9? Kto wydal zgody? Piwa nie bedzie gdzie kupic bo prohibicja wejdzie ale przeglad? Na kazdym rogu stacja. Eaa nie chce mi się gadac. Podnoscic! Papa nie gra roli
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ gpol 1 ponad rok temuocena: 67%  A co takiego w pracy diagnosty sie zmienilo przez 14 lat ? Jakos ciagle badają jedno i to samo przecież. czego chcecie? podwyzki pensji naszym kierowców kosztem?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony