Diagnostyka

Diagnostyka

11 miesięcy temu  30.05.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

BILSTEIN ponownie udostępnia polskim kierowcom tester zawieszenia

W 2016 roku BILSTEIN przeprowadził w Polsce bezpłatne kontrole zawieszenia w ponad 800 samochodach osobowych. Uzyskane wyniki badań były pozytywnym zaskoczeniem, czy potwierdzą się one także w tym roku?

Na polskich drogach niezmiennie przeważają pojazdy starsze niż 10 i więcej lat. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma wciąż rosnący import samochodów używanych. Z uwagi na ich wiek, a tym samym wartość rynkową, wielu nowych właścicieli może ograniczać koszty serwisowania i napraw. Stąd też obiegowa opinia, że w Polsce jeżdżą niesprawne technicznie pojazdy. O tym, że tak nie jest - przynajmniej w tak ważnym dla bezpieczeństwa ruchu drogowego aspekcie - świadczą wyniki uzyskane w 2016 roku na mobilnym testerze zawieszenia, który udostępnił BILSTEIN.

„Od wielu lat na całym świecie BILSTEIN prowadzi bezpłatne kontrole zawieszenia w samochodach osobowych. W ubiegłym roku, w dwóch turach, mobilny tester po raz pierwszy przyjechał także do Polski” – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - „Z bezpłatnej kontroli zawieszenia skorzystało ponad 800 kierowców z różnych regionów Polski. Uzyskane wyniki były zaskakujące - w ponad 92 proc. samochodów stan zawieszenia był na poziomie zadowalającym”.

Kontrole zawieszenia prowadzone były w warsztatach samochodowych zajmujących się m.in. serwisowaniem i wymianą amortyzatorów. Dzięki temu doświadczony mechanik mógł przeprowadzić wstępną kontrolę całego zawieszenia, a przy okazji i podwozia, na podnośniku. Następnie samochód poddawany był pomiarom na platformie mobilnego testera BILSTEIN. Przeprowadzone badanie udokumentowane było szczegółowym wydrukiem z wynikami, które specjaliści od zawieszenia omawiali z kierowcą. W przypadku gorszych ocen użytkownik samochodu otrzymywał listę elementów do wymiany.

W tym roku polscy kierowcy ponownie będą mieli okazję do bezpłatnego badania samochodu na mobilnym testerze zawieszenia BILSTEIN.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony