Diagnostyka

temat miesiąca

Diagnostyka

ponad rok temu  11.10.2018, ~ Administrator   

Diagnostyka ze wsparciem technicznym. I dożywotnią gwarancją

fot. Piotr Łukaszewicz

NEX to nowa linia testerów diagnostycznych, która wprowadza na rynek firma Axes System, znana i doceniana za systemy CDIF/3. NEX, jak deklaruje producent, powstał na podstawie uwag i sugestii pracowników warsztatów samochodowych.

- To narzędzie do kompleksowej, czytelnej obsługi kodów usterek, parametrów pracy, aktywacji elementów wykonawczych, kodowań i adaptacji – mówią przedstawiciele marki. Produktowi mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej na niedawnych targach Auto Land Expo w Ostródzie.

- NEX nastawiony jest na diagnozę szeregową, czyli przez wtyczkę OBD. Funkcjonalność? Stawiamy na pełną diagnozę elektryczną pojazdu. A wiadomo, im nowszy pojazd tym więcej elektryki w nim znajdziemy – mówi Łukasz Kołakowski z firmy Axes System.

Problemy z diagnostyką? Axes System prowadzi centrum wsparcia technicznego. - Biorąc pod uwagę jakość, ilość informacji technicznych i warunki naszego rocznego abonamentu, jest to z pewnością jedyna taka oferta na rynku. Klienci dzwonią z prostymi problemami, np. jak znaleźć wtyczkę, ale też konkretnymi pytaniami o wykonanie danej adaptacji, jak coś zakodować, wysterować. Uświadamiamy, tłumaczymy, szkolimy – dodaje Ł. Kołakowski.

Nowe urządzenia ma zarówno moduł WiFi, jaki i Bluetooth, co pozwala na stałe połączenie z internetem, ale też tabletem i lapotem. Kilka zasadniczych cech systemu Nex:

- Identyfikacja (pozwala na rozpoznanie i czytelną prezentację danych identyfikacyjnych systemu)
- Parametry bieżące (odczyt parametrów bieżących pozwala na czytelne zaprezentowanie szeregu parametrów dotyczących pracy systemu)
- Aktywacje (umożliwiają uruchamianie i sterowanie szeregiem elementów wykonawczych)
- Adaptacje (pozwalają na regulację systemu - skasowanie wartości przyuczenia, zmianę prędkości obrotowej biegu jałowego, regulację przepustnicy i inne)
- Kodowania (umożliwia zmianę ustawień sterownika - włączenie lub wyłączenie określonych funkcji, dostosowanie opcji do wyposażenia lub modelu pojazdu itd.)
- Odczyt i kasowanie kodów usterek
- Umożliwia czytelną i jasną prezentację oraz kasowanie usterek zarejestrowanych w pamięci systemu.

Każdy nowy tester NEX otrzymuje dożywotnią gwarancję.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony